PARENGĖ: Jolanta Simonavičienė

Kodėl verta dėloti ir skaityti Taro kortas sau

Mokėti skaityti Taro kortas sau yra labai svarbu, nes taip vystome savo meistriškumą ir padedam savo asmeniniam augimui. Daug žmonių naudoja Taro kortas ne būrimui, o kaip instrumentą dvasiniam pasiekimui, gyvenimo ciklų pažinimui ir suvokimui, kuriame būtent asmeniniame fiziniame, mentaliniame ir dvasiniame etape jie yra. Dėliojant ir skaitant Taro kortas sau galima geriau pažinti naujai įsigytą kortų kaladę ir suprasti kaip jos simboliai ir vaizdiniai pasireiškia mūsų gyvenime bei aplinkiniame pasaulyje. Jeigu pastoviai praktikuosite kortų skaitymą sau, palaipsniui galėsite pritaikyti didelį spektrą asociacijų, jungiančių Taro su kasdienybe, jos rūpęsčiais ir problemomis. Tai ateityje bus neįkainuojama praktika bei patirtis dirbant su klientais.

Vienas iš pavyzdžių – sfera susijusi su mokslu ir technika. Visos su tuo susijusios problemos niekaip nesusijusios su Taro. Bet jeigu jūs diena iš dienos dėliosite mažas buitines dėliones ta tema, tai laikui bėgant atrasite ryšį su konkrečiomis kortomis, kurios bus susijusios su tokia svarbia šiuolaikinio gyvenimo sritimi. Dėliodami sau ne tik geriau susipažinsite su kortomis, bet ir pajungsite papildomus išmatavimus savo gyvenimui, nes Taro ciklai ir modeliai tik atspindi tuos ciklus ir modelius, kurie egzistuoja realiame gyvenime. Sugebėjimas matyti Taro archetipų darbą kasdienybėje ir suvokti jų reikšmę bei šiokią tokią įtaką jūsų dvasiniam augimui bei visapusiškam ateities numatymui, mums dovanoja pakilų dvasinį gyvenimą, ramybę ir paguodą. Taro pamokos padės jums išspręsti problemas fiziniame pasaulyje. Pastoviai dėliodami sau, jūs tampriai susiesite Taro su savo kasdienybe, suvoksite kortas gyvai ir betarpiškai, ko negali atlikti net patys rimčiausi vadovėliai.

Pradėkite dėlioti nuo pačių mažiausių dėlionių – traukite vieną dienos ar savaitės kortą. Kada jau galite išdėlioti pilnesnę dėlionę ir suvokti kokiu būdu ta dėlionė susijusi su jūsų gyvenimo aplinkybėmis ir kaip jas įtakoja, tada galite pasakyti, kad tikrai pradedate save pažinti. Vienas iš svarbiausių dalykų, norint pasiekti savo tikslus, yra savęs pažinimas, meilė sau ir sugebėjimas kuo geriau išnaudoti savo jėgas.

Kodėl sunku dėlioti sau

1. Dėlionės dydis.

Gali būti, kad pasirinkote per didelę dėlionę, per daug kortų. Kuo didesnė ir sudėtingesnė dėlionė, tuo sunkiau ją suvokti. Per didelis informacijos kiekis irgi yra problema.

2. Skubi dėlionė.

Būtina skirti reikiamą laiko kiekį dėlionės analizei.

3. Objektyvumas.

Dėliojant sau sunku būti objektyviam. Susiduriame su eile problemų, kurių viena – emocionalus šokas. Kada pamatote apverstas, neaiškias ar negatyvias kortas, automatiškai stengiatės apsisaugoti, atsiriboti nuo tų kortų, ko pasekoje prarandate objektyvumą ir negalite normaliai dirbti, turite nugalėti norą permaišyti kortas ir jas perdėlioti. Taip veikia automatinis apsauginis instinktas – tad mes automatiškai raminame save, kad dėlionė beprasmė, kad neteisingas kortas ištraukėme arba neteisingai jas interpretavome. Kiekvienas iš mūsų turime kažką, ką slepiame ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs. Viena iš kortų dėliojimo ir aiškinimo sau problemų ir yra ta, kad tos paslaptys iškyla į paviršių. Jeigu jums sunku sau dėlioti, gal esmė yra tame, kad jūsų pasąmonė stengiasi jums kažką pasakyti, o sąmonė atsisako tai išgirsti. Kiekvienoje gyvenimo sferoje yra tamsios bei bauginančios pusės, ir jeigu jau nusprendėte tapti tarologu, tai jos pastoviai pasireikš ir asmeninėse dėlionėse, o ne tik dėliojant klientams. Su tuo labai sudėtinga dirbti, todėl daug tarologų sau ir nedėlioja.

PATARIMAS: niekados neužduokite klausimo, į kurį nesate pasiruošę išgirsti kitokį atsakymą. Nereikia dėlioti tik tam, kad dėlionė patvirtintų jūsų paties mintis, nes taip gali ir neįvykti.

4. Pasitikėjimo savimi trūkumas.

Naujokai dažnai jaučia pasitikėjimo savo sugebėjimais dėlioti stoką. Jeigu negalite būti objektyvūs dėliodami sau, tai dar nereiškia, kad kortos „neina” ar jų reikšmės išsikreipia. Su kortomis yra viskas gerai, neteisinga yra mūsų interpretacija. Būkit tikri, kad Visata, mūsų pasąmonė, vistiek pateiks teisingas kortas, net jeigu jūs neturite nei menkiausio supratimo ką jos gali reikšti. Būtinai skirkit pakankamai laiko apgalvoti dėlionei, tai padės jums nesijaudinti, nesirūpinti kodėl dėlionė yra netiksli. Suvokimas ir tikėjimas, kad kortos yra visada teisios, suteikia laisvės jausmą, panaikina daug kompleksų ir abejonių.

5. Pesimizmas ir fatalizmas.

Viena iš problemų dėliojant sau – tai mūsų asmeninis pesimizmas ir negatyvumas. Mes puikiai žinome, kad pačios kortos yra nei geros, nei blogos, ir vis tik kai kurie iš mūsų yra linkę nekatras kortas traktuoti iškirtinai negatyviai, ypač, kai dėlioja sau: išrenka pačias negatyviausias reikšmes ir užsispyrusiai nemato ką gero sako kortos. Su klientais stengiamės būti objektyvūs ir išsaugome optimizmą. Būtent tokį patį nusiteikimą turime išlaikyti ir dėliodami sau, išvengiant nereikalingų ir betikslių baimių. Klientams aiškiname, kad jų ateitis yra jų rankose, o savo dėliones sau vertiname kaip nepakeičiamą likimą. Per didelis negatyvas yra viena iš melo formų, kuri neša akivaizdžią žalą daugeliui mūsų gyvenimo sričių.

Jeigu nesiseka dėlioti sau, apgalvokite problemas, kurias mes čia aptarėme. Ar jūs turite pakankamai laiko ir sąlygas, kur galėtumėte niekieno netrukdomi analizuoti dėlionę.

Pagal Tereza Michelsen ištrauką iš knygos The Complete Tarot Reader: Everything You Need to Know from Start to Finish

Taip pat skaitytkite: Klaidos, kurias darome, skaitydami Taro kortas sau

Turite pastebėjimų iš savo patirties? Pasidalinkite jais Komentarų srityje.