Tikslų įgyvendinimo planas iki smulkmenų

Kiekvienas iš mūsų turime mėgiamą Taro kortų dėliojimo būdą. Keltų Kryžius turbūt yra vienas iš labiausiai paplitusių, bet jei klaustumėte manęs, tai aš pirmenybę teikiu Pasagai arba tiesiog 3-jų kortų dėlionėms (ypač, kai tai liečia pradedančiuosius).

Na ir, žinoma, dar vienas iš mano mėgiamų – tai dėliojimo būdas, kuris man padeda planuotis tikslus (jei taip galima išsireikšti). Šis būdas skatina veikti, yra gražus ir visada pozityvus :) Trys geri dalykai viename!

Šį dėliojimo būda radau internete prieš keletą metų ir tikrai negaliu pasakyti kas tikrasis jo autorius…

Kiekvieną sekmadienį, prieš prasidedant naujai darbo ir gyvenimo savaitei, aš sėdu prie stalo su savo mylima Taro kortų kalade ir savotišku darbo kalendoriumi, kurį man atstoja Paslapčių dienoraštis, ir susiplanuoju savo ateinančią savaitę. Ši savotiška mano tradicija Tikrai Labai Padeda man sekti savo žingsnius link tikslo ar tikslų, kad nenukrypčiau nuo kelio. Tad ir pavadinau šį būdą – Tikslų įgyvendinimo planas.

Tikslų įgyvendinimo planas

DĖLIOJIMO BŪDAS: TIKSLŲ ĮGYVENDINIMO PLANAS

Šiam dėliojimo būdui naudojamos šešios kortos, išdėliotos laiptukų principu, po tris eilėje.

Kai ruošiuosi panaudoti šią dėlionę, skiriu laiko savo numatytų tikslų apmąstymui, savotiškai meditacijai apie tai, ką planuoju pasiekti ir nuveikti per kitą savaitę, pavyzdžiui, „per kitą savaitę savo svetainei sukursiu tris naujus įrašus ir įkelsiu dvi naujas dėliones”.

Trys viršutinės kortos – tai Stiprioji mano numatytų tikslų Pusė, mano turimi šaltiniai ir įrankiai, padėsiantys tą tikslą pasiekti – tai kažkas panašaus į norimo pasiekti tikslo pamatus. Taip pat Silpnoji Pusė ir Kliūtys, bei vertinga informacija bei Pagalba iš šono.

Aš visada pradedu būtent nuo šių trijų kortų – Stipriosios pusės, kažkas panašaus į kas veiks mano naudai. Tos pačias tris kortas, esant reikalui, galima interpretuoti ir kaip Silpnąsias Puses, arba kas trukdys ir veiks ne mano naudai. Tada pereinu prie kitų kortų: apatinėje eilėje pirmos dvi kortos – tai Siūlomi Veiksmai, padėsiantys man prie to tikslo priartėti. Paskutinė korta apatinėje eilėje – Rezultatas.

Tikslų įgyvendinimo planavimo procesas

Skamba gal kiek ir sudėtingai, bet tikrai taip nėra :) Kiekvieną sekmadienį darau savo savaitės apžvalgą. Prieš save pasidedu Taro planų sąsiuvinį, atsispausdintų mažo formato Taro kortų paveikslėlių ir, žinoma, pačias Taro kortas. Taip pat po ranka nuolat laikau savo darbo kalendorių, ketvirčio planų sąrašą bei „varnelių” žurnalą. Na, o dabar papasakosiu kaip aš naudoju šį dėliojimo būdą, kad palengvinčiau sau pačiai tuos numatytus žingsnius ir planus įgyvendinti.

Pirmiausia peržvelgiu savo ketvirčio planus, kad įsitikinčiau, jog viskas einasi kaip numatyta, ir kad prisiminčiau ką esu susiplanavusi šiam mėnesiui. Ketvirčio planus kuriu kas 90 dienų, o įgyvendintus tikslus pasižymiu „varnelių” žurnale (čia tokia trumpa apžvalga anglų kalba apie „varnelių” žurnalą, kad bent kažkiek suprastumėte apie ką kalbu).

Kai jau žinau, ką turiu padaryti per mėnesį laiko, tuomet galiu nagrinėti giliau. Kitas žingsnis – sudaryti Darbų sąrašą su savaitės užduotimis, kuris bus dalis to didesnio sąrašo iš mano „varnelių” žurnalo. Tam reikia peržvelgti ką turiu padaryti per kitą savaitę, kad įgyvendinčiau mėnesio tikslus, kurie pagrįsti ketvirčio planais :) Tuomet peržiūriu savo darbo kalendorių su visais numatytais susitikimais, kelionėmis, seminarais ir pan. Tuomet dar paplanuoju ir ką nors sau malonaus (poilsinė kelionė, savaitgalis Druskininkuose ar kažkas panašaus) – viskas surašoma į sąrašą… Maždaug ties šia vieta dažniausiai ateina suvokimas, kad turiu ilgiausią Darbų sąrašą ir po truputį pradedu nerimauti, kad nepavyks… Štai čia ir ateina tas malonus momentas, kai padarau pertraukėlę ir į rankas paimu savo mylimą Taro kortų kaladę.

Dažniausiai tą ateinančią savaitę yra tik VIENA tikrai labai svarbi užduotis, kuri ir prašosi kortų įžvalgos. Tai gali būti kažkas, kas būtinai turi būti atlikta per tą savaitę, arba kažkas ką vis atidedu kitam kartui, arba kažkas, kas stipriai paveiks mano ketvirčio planus. Jei tai kelia nerimą, tuomet verta pasiprašyti kortų pagalbos.

Štai keletas klausimų, kuriuos dažniausiai užduodu, kai naudoju Tikslų planavimo ir įgyvendinimo dėlionę, ir šie klausimai labiau panašūs į teiginius, nes jie man 100% svarbūs tikslo pasiekimui:

  • Šią savaitę aš nuspręsiu ką darau / elgiuosi dėl Vieno ar Kito Reikalo (įvardinu).
  • Šią savaitę aš paruošiu 5 straipsnius ir sudarysiu tvarkaraštį kitam mėnesiui.
  • Šią savaitę aš susisieksiu su autoriais / spaustuve / prekeiviais (ir pan), kad mano Reikalai judėtų tik pirmyn.

Na, o dabar, kad viskas būtų aiškiau, peržiūrėkime iškritusias kortas „gyvai”…

Tikslų įgyvendinimo planas „gyvai”

Šiam dėliojimo būdui buvo pateiktas labai konkretus klausimas (teiginys, nes man tai svarbu): „Šią savaitę aš galiausiai susitarsiu su tiekėju dėl konkretaus kvarco kristalų pristatymo būdo, kiekio ir kitų sąlygų. Kaip kuo geriau man tai sutvarkyti?”

Na, o toliau smegenų veiklą siejame su iškilusiomis idėjomis bei kortų įvaizdžiais (naudojau Ciro Marchetti The Gilded Tarot kortas)…

  • Stiprioji pusė: Dešimt Diskų – nauji dalykai išmokti, naujos dovanos manęs laukia. Laikas judėti pirmyn, kad vėliau nesigailėčiau, jog kažko nepadariau.
  • Silpnoji pusė: Šešios Lazdos – netolima sėkmė ir pasiekimai neturėtų užtemdyti mano sveiko proto, nes ne viskas einasi kaip sviestu patepta, kartais tenka ir rimčiau padirbėti.
  • Pagalba ir vertingi informacijos šaltiniai: Kalavijų Karalienė – svarbiausia suprasti, kad mano kelias – nebūtinai kitų kelias. Turėčiau būti labiau lanksti, jei ne viskas einasi kaip norėtųsi. Kompromisai šiuo atveju – išeitis.
  • Rezultatas: Stiprybė – svarbiausia nenusileisti ir duoti suprasti, kad nors aš ir moteris, kuri dažnai nutyli tai, kas man ant liežuvio, bet tikrai žinau savo vertę ir stipriąsias puses, kurių nuvertinti nereikėtų. Viskas mano rankose! Kaip tik tai ir norėjau matyti, viskas man pavyks :)
  • Kaip turėčiau elgtis: Taurių Pažas ir Devynios Taurės – svarbiausia per daug savimi nepasitikėti, nes tikrai išmanau ne viską. Tačiau, jei nupasakosiu ir pasidalinsiu savo planais ir idėjomis su kitais, viskas gali pakrypti teigiama linkme. Neparodyk savo neišmanymo ir geranoriškai dalinkis savo sėkme, idėjomis ir džiaugsmais!

Savo savaitinių planų apatinėje puslapio dalyje įrašau būtinas kitos savaitės veiklas. Tad dabar mes prieiname tą dalį, kai remdamasi Stipriosios Pusės patarimais ar idėjomis, galiu įtraukti jas į savaitės Darbų sąrašą „varnelių” žurnale ir šalia nupaišau raudoną žvaigždutę. Noriu būti tikra, kad pasinaudosiu kortų duotu patarimu – kitu atveju, kam reikėjo išvis klausti, ar ne?

Na, gal Tau ir kilo mintis, kad esu keistuolė, apsikrovusi įvairiausio tipo sąrašais. Ir gal Tau tai atrodo kiek komplikuota – visi šie sąrašai, sąsiuviniai ir kalendoriai… Bet toks organizuotumas mano gyvenimui suteikia daugiau aiškumo ir saugumo.

Ir Tu tikriausiai nepatikėsi, bet kiekvienos dienos pabaigoje aš prisėdu prie dar vieno – kitos dienos darbų sąrašo :) Taip taip, dar vienas sąrašas mano bendrame visų sąrašų kontekste…

Visada, visada, visada raudona žvaigždute pažymiu Siūlomą Veikimo Būdą („kaip turėčiau elgtis”) ir užrašau puslapio viršuje, kad nuolat būtų priešais nosį.

Visa ši rutina iš manęs atima apie valandą laiko sekmadieniais ir maždaug 15 minučių kiekvieną vakarą. Ir, patikėk, tai skamba daug sudėtingiau nei iš tiesų yra. Tikrai nesiūlau Tau sekti mano pėdomis ir kurti krūvą sąrašu (na, nebent Tau paranku). Bet būtent šių sąrašų pagalba 80% sudaro tai, kad aš vis dar spėju paruošti įvairius straipsnius, straipsnelius ir įrašus bent keliems redaktoriams, susisiekti su bent dviem tiekėjais ir dailininkais, ir dar randu laiko ir toliau studijuoti Taro (nes tai visam gyvenimui). Tuo pačiu prižiūriu Pasaulis Pagal Mane svetainę, turiu normalų darbą, pamaitinu ir pavedžioju savo šunėką ir kuriu planus kaip užkariauti pasaulį :) Likusius 20% sudaro kavos pertraukėlės, knygų skaitymas ir laisvalaikis su šeima bei tais keliais tikrais draugais.

Palieku komentarus atvirus, jei Tau kiltų nesuvaldomas noras pasidalinti savo mintimis :)