Žemiau esančioje lentelėje rasite rekomenduojamas Taro kortų kalades pradedantiesiems.

Tiesą pasakius, iš visos galybės kada nors išleistų Taro kortų kaladžių yra beveik neįmanoma atrinkti tik kelias geriausias, bet pradedantiesiems žemiau atrinktų turėtų užtekti, o su kitom Taro kortų kaladėm galėsite susipažinti vėliau.

Pavadinimai surašyti angliškai, nes dauguma Taro kortų kaladžių yra spausdinamos ir parduodamos būtent šia kalba. Taip pat pateikiame trumpą aprašymą ir paveiksliuką kaip tos kortos atrodo bei kur jas būtų galima įsigyti… Kai kur matysite sutrumpinimą BMK, kuris reiškia Balta Maža Knygelė – dažniausiai tai instrukcija su trumpais kortų aprašymais.

Kur įsigyti?

Galite rinktis Amazon.com arba BookDepository.com (nemokamas pristatymas visame pasaulyje).

Paliekame atvirus komentarus. Tad, jei kils kokių minčių arba jei norėtumėte sužinoti apie kitas konkrečias kalades, parašykite.

Parduodama THE LOVER’S PATH TAROT kaladė

Visiškai nauja, neišpakuota – 25 EUR. 
Yra tik vienas vienetas. Jei norite įsigyti ar turite papildomų klausimų, susisiekite su manimi per KONTAKTŲ formą.

KAIP ATRODO IR KUR ĮSIGYTITRUMPAI APIE TARO KALADĘ
 

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com    

 ORIGINAL RAIDER-WAITE TAROT

Tai klasikinė Taro kortų kaladė, kuri, tikriausiai, yra geriausiai žinoma visam Vakarų pasauliui. Ši kaladė yra laikoma pirmąja modernia Taro kalade, nes jos kūrėjai buvo pirmieji, kurie ir Mažiesiems Arkanams panaudojo simbolinius piešinius.
Pamela Colman Smith, prižiūrima Arthur Edward Waite, šias kortas nupiešė 1909 metais. Pirmą kartą jos buvo išleistos 1910 metais Londone.
Ši kaladė – puikus įrankis pradedantiesiems ne tik dėl to, kad ji lengvai prieinama daugeliui žmonių, bet ir dėl to, kad pateikia simbolių ir kompozicijos tirštumą, o kartu ir nuoseklumą. Šios kortos tapo tokios populiarios, jog dauguma Taro tapatina būtent su šia kalade.
Rider-Waite Tarot ypatingos dar ir tuo, kad jų autoriai sukeitė Teisingumo (kuri buvo VIII numeris) ir Jėgos (kuri buvo XI numeris) kortas vietomis – dabar Jėgos korta yra aštunta, o Teisingumo – vienuolikta.

 

Kortos su BMK (anglų k.)

Amazon.com    

 UNIVERSAL TAROT OF MARSEILLE

Taip vadinamų Marselio Taro kaladžių yra išleista tikrai labai daug variantų, kai kurios iš jų net neturi nieko bendra su pačiu Marseliu. Seniausiai datuojama yra Tarot de Marseille Pierre Madenie 1709, kuri buvo išleista 1709 metais Dižone, Prancūzijoje.
Iš tos galybės Marselio Taro variantų Universali Marselio Taro kaladė – viena iš geriausiai vertinamų. Ji pagrįsta Claude Burdel’io 1751 metais sukurta Taro kalade. Restauruotose kortose išlieka įvaizdis, jog jos buvo kurtos braižant ant medžio, kaip tai buvo daroma XVIII amžiuje, naudojant pirmines raudoną, mėlyną ir geltoną spalvas, kurias pagyvina žalios, rudos ir kūno atspalviai, o fonas išlieka pastelinių spalvų.
Kortos sudomins tuos, kurie domisi Švietimo amžiaus laikotarpiu ir to laikotarpio simbolizmu.

 

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com    

 GOLDEN TAROT

Ši kaladė – nuostabus ir turtingas koliažas, kuriame meistriškai sujungtos Viduramžių ir Renesanso epochos. Ilgą laiką buvusi skaitmenine ir randama tik internete, Golden Tarot kaladė 2004 metais pagaliau išvydo pasaulį ir popieriniu pavidalu.
Kaladę sukūrė australų menininkė Kat Black, kuri pagrindinį simbolizmą perėmė iš Raider-Waite ir Visconti-Sforza kortų. Pati Golden Tarot kaladė sukurta koliažų stiliumi, panaudojant Viduramžių ir Renesanso pradžios laikotarpių meno reprodukcijas, jas sujungiant į bendrą ir visai naują piešinį.
Golden Tarot puikiai tiks tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, tiek kolekcionieriams. Rekomenduojame!

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com    

GILDED TAROT

Gilded Tarot – vizualiai stulbinantis, paremtas Rider-Waite tradicija, pirmasis talentingojo Ciro Marchetti darbas. Kortose susipina viduramžiškas, fantazijų, kosmoso ir stimpanko menas, atvaizduotas sodriomis, ryškiomis spalvomis. Nors Gilded Tarot remiasi Rider-Waite tradicija, visgi negalima sakyti, jog Ciro kopijuoja, greičiau jau tai, kad pasitelkęs vaizduotę ir įkvėpimą perneša mus į visiškai kitą pasaulį, kurį mes atpažįstame, bet kuris suteikia mums begalinę erdvę apmąstymams ir vizijoms. Šioje kaladėje nevertėtų ieškoti per daug giliai paslėptų istorinių, okultinių ar ezoterinių gilumų ir simbolių – viskas labai aišku, suprantama ir be galo gražu.
Nors kortų kūrimui buvo pasitelktas skaitmeninis būdas, žmonių veidams buvo panaudotos retušuotos tikrų žmonių fotografijos, o ne piešiniai – viskas priderinta pagal priklausančią kortai nuotaiką.

 

Kortos ir lankstinukas (anglų k.)

Amazon.com    

 FENESTRA TAROT

Puikus pasirinkimas pradedantiesiems, nes Fenestra Tarot kaladė pakankamai griežtai remiasi Rider-Waite tradicija.  Fenestra, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia langą, todėl piešiniai yra įrėminti – Didžiųjų ir Mažųjų Arkanų rėmai skiriasi.
Šią kaladę sukūrė jauna Tailando menininkė Chatriya, kuri savo piešiniuose sujungė Art Deco, Egipto meną, mitologiją ir japonų mangą. Graži, piešta jaukiais, ramiais, beveik sepijos tonais – ši kaladė yra laikoma viena iš gražiausių. Deja, bet tiems, kurie visada ieško daug paslėptos simbolikos ar dvasinių gyvūnų, teks nusivilti – simboliai yra pakankamai atviri (yra ir vienas kitas paslėptas), o gyvūnų yra gal tik keli, tačiau šiuos trūkumus padengia charakterių atvaizdavimas: jie kartu ir jaunatviški, ir brandūs, o veidai pilni emocijų.

 

Kortos su BMK (anglų k.)

Amazon.com    

MORGAN-GREER TAROT

Morgan-Greer Taro – tai 1970 metais gimusi Rider-Waite kortų versija. Piešiniai neįrėminti, užima visą kortos paviršių ir tarsi priartinti, užrašai per daug neišsiskiria iš paties paveiksliuko –  vaizduojamasis menas turi stiprų ir netikėtą emocinį poveikį. Būtent dėl šių savybių Morgan-Greer Taro kaladė puikiai tinka pradedantiesiems. Susidaro įspūdis, jog dauguma pavaizduotų žmonių yra dvilyčiai ir tai ypač atsiskleidžia pažo kortose – jie gali vienodai vaizduoti tiek berniuką, tiek mergaitę. Tokia seksualinė dviprasmybė kartais labai praverčia dirbant. Šių kortų simbolizmas aiškus, o maža balta instrukcijų knygelė šalia kortų turi pagrindinius paaiškinimus ir rekomendacijas (viskas anglų k.).

83 kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com    

TAROT OF DREAMS

Kaladės autorius Lee Bursten, o dailininkas – Ciro Marchetti. Tai antrasis Ciro darbas ir pažanga tikrai matyti. Nieko nėra neįmanomo, jei tai liečia Taro kortas, ir Ciro tai įrodė dar kartą. Kaladės struktūra turi Raider-Waite pagrindus, bet visgi lengvai nutolsta nuo pradinių tradicijų. Didieji Arkanai turi keletą kortų su kiek skirtingais pavadinimais, pvz., Tikėjimas (Faith) vietoj visiems įprasto Šventiko (Hierophant); o Likimo ratas turi tiesiog Rato pavadinimą. Be tradicinių 78 kortų rinkinyje yra ir papildoma Gyvenimo Medžio korta bei keturios Rūmų kortos, kurios papildo Karaliaus, Karalienės, Riterio bei Pažo pateikiamas įžvalgas.
Ciro Marchetti Tarot of Dreams suteikia Taro tradicijai visai kitokį „skonį“ – tai gyvenimo kelionė, kurią lydi ryškios spalvos, nepakartojami simboliai, o pačios kortos, atrodo, taip ir įtraukia į visiškai naują pasaulį.
Originalus šios kaladės rinkinys yra gana brangus (apie 110 USD) ir jį sudaro 83 kortos, knyga su paaiškinimais, stalo užtiesalas su kortų simbolika bei medinė dėžute. Mūsų pateiktas variantas (kairėje prie pavaiksliuko) – pigesnis, jį sudaro kortos ir knygelė.

 

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com     

LLEWELLYN’S CLASSIC TAROT

Ši Taro kortų kaladė – tai Llewelyn spaustuvės ir JAV menininko Eugene Smith bendras darbas, dar vienas Raider-Waite kortų variantas, tačiau tikrai vertas dėmesio. Autoriai sugebėjo taip įprastą, bet komplikuotą Rider-Waite simbolizmą paversti betarpišku, labiau kosminiu ir labiau prieinamu kiekvienam. Jei Raider-Waite Taro kortose vaizduojamos scenos sudarao dirbtinumo įspūdį, tai žiūrint į Llewellyn’s Classic kortas dažnai susidaro įspūdis, kad stebime tikrą veiksmą ar net jame dalyvaujame.
Rinkinyje esančios kortos iliustruotos išlaikant tradicinį simbolizmą, bet pateikia jį daug vizualiai malonesniu būdu, o knyga (anglų k.) – puikus patarėjas. Čia rasite kiekvienos kortos iliustraciją, pagrindines reikšmes, simbolius, elementus ir pan. Tai dar viena priežastis kodėl ši kaladė taip tinka naujokams.

 

Kortos su BMK (anglų k.)

Amazon.com     

THE ROBIN WOOD TAROT

Menininkės Robin Wood sukurta kaladė – puikiai tiks pradedantiesiems, nes sukurta Rider-Waite kortų pagrindu, o tai neatsiejama tarologo žinių dalis. Sujungus modernų meną, pagoniškus simbolius ir gerai visiems žinomą Rider-Waite tradiciją, buvo sukurta ši unikali Taro kortų kaladė. Robin šias kortas kūrė sau, tad pradžioje tai tebuvo privatus projektas, kuris ilgainiui išaugo ir galiausiai tapo prieinamas kiekvienam. Autorė sugebėjo taip iliustruoti kortas, kad neužgautų ne pagoniškų pažiūrų ar tikrų Rider-Waite gerbėjų.
Susumuojant, tai tikrai puiki kaladė tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems; tiek pagoniškų, tiek ne pagoniškų pažiūrų tarologams; turtingos iliustracijos, pilnos simbolių, suteikia daug erdvės interpretacijoms, tad kiekvienas įžiūrės ir atras kažką naujo sau.

 

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com     

LEGACY OF THE DIVINE TAROT

Tai trečiasis menininko Ciro Marchetti darbas ir, mano asmenine nuomone – tai gražiausia iš visų kada nors sukurtų Taro kaladžių. Ji stipriai remiasi Rider-Waite tradicija, bet ta magija, realizmas ir grožis, kurie tiesiog spinduliuoja iš kiekvienos kortos, sukelia daug skirtingų emocijų ir visas vienu metu.
Profesionalus grafikos dizaineris Ciro Marchetti beveik neturi jokios patirties, susijusios su Taro kortomis, tačiau jo mintys ir dizaino idėjos įprastoms iliustracijoms suteikia visai kitokią perspektyvą, pavyzdžiui, plėšrų paukštį Devyniuose Diskuose jis pakeitė į Rojaus paukštį.
Kortos pilnos ryškių spalvų ir energijos, jų tiesiog nesinori paleisti iš rankų.

PAPILDOMAI PRIDEDAME DVI VISAI KIOTKIAS TARO KORTŲ KALADES, SU KURIOMIS VERTA SUSIPAŽINTI
 

Kortos su BMK (anglų k.)

Amazon.com     

ALEISTER CROWLEY THOTH TAROT
dar žinoma kaip THOTH TAROT arba TOTH TAROT

Pribloškiantys ir tikrai įspūdingi meno kūriniai šioje kaladėje buvo sukurti žymaus okultisto ir Auksinės Aušros ordino nario Aleister Crowley, o nupiešė jas ledi Frieda Harris. Thoth Tarot jau tapo klasikine, bet geresniam jos suvokimui visgi siūloma pasidomėti ir kitomis tradicijomis.
Nepaisant to, jog šių kortų kūrėjas yra užsitarnavęs neigiamą reputaciją, pati Taro kaladė atveria mums visiškai kitokį pasaulį nei esame įpratę matyti Rider-Waite, Marseille ar kitose tradicinėse kaladėse. Šios kortos pilnos archetipinių, mistinių ir okultinių simbolių.
Dažnai ši kaladė nerekomenduojama naujokams, nes joje gausu egiptietiško spiritualizmo, astrologinių ir kabalistinių simbolių; tačiau kiti pasakytų, kad net ir neišmanant visų tų dalykų, galima atrasti paslėptus lobius, nes esmė slepiasi iliustracijose, spalvose ir sukeltose emocijose. Ir visgi, norint geriau suprasti tai, kas čia paslėpta, siūloma perskaityti bent porą knygų, kurios yra skirtos būtent Thoth Tarot: pavyzdžiui, H.Banznaf ir B.Theler „Keywords for Crowley Tarot“ ir G.Zeigler „Miror of the Soul“.

 

Kortos ir knygelė (anglų k.)

Amazon.com     

OSHO ZEN TAROT

Osho Zen Tarot – tai netradicinė Taro kortų kaladė, kurią sukūrė dailininkė ir iliustratorė Ma Deva Padma (Susan Morgan Ostapkowicz). Kaladė remiasi transcendentiniu Zen žaidimu, ją sudaro 79 kortos: Didieji Arkanai įgauna naują kortą, taip vadinamą Osho, o Mažuosius Arkanus sudaro keturios mostys: ugnies, debesų, vandens ir vaivorykščių. Kortų iliustracijos apima tikrai labai platų spektrą – nuo tiesiog gražių ir spalvotų iki absurdiškų ir pilnų kosminių motyvų. Šios kortos – puikus įrankis jūsų Dvasinei Kelionei ir Tobulėjimui. Iliustracijos pažadina vaizduotę nuo pat pirmo žvilgsnio. Patarimas? Būkite atviri bet kokioms naujoms idėjoms ir nuolat praktikuokitės.
Osho Zen Tarot turi ir savotišką jumoro jausmą, ypač pastebimą neigiamose kortose, tokiose kaip Išsekimas ir šizofrenija – tai padeda išlaikyti objektyvumą ir primena, kad nereikia visko priimti per daug rimtai. Džiaukimės šia diena!
Naujokams ši kaladė nerekomenduojama, bet susipažinti verta, o gilesnę pažintį galėsite pratęsti vėliau. Patyrusiems būrėjams, kurie dar nesusidūrė su šia kalade, rekomenduojama išbandyti! Po kažkurio laiko ir praktikos gali tekti suvokti, jog  šios kortos puikios pranašės, kurios pasako viską kaip yra, o ne tai ką norime išgirsti.