Iš karto pasakau, kad ne aš šį dėliojimo būdą sukūriau. Radau jį interneto platybėse, nes, kaip sakoma, Guglis (Google) žino viską. Ir man ši dėlionė labai „prilipo”, nors sau aš kartais pritaikau kiek kitus variantus. Tad kodėl gi nepasidalinus su kitais besidominčiais? Dalinuosi originaliu aprašymu…

Tai gi, pradėkime nuo pradžios…

Taro ir asmenybės bruožai

Šiam dėliojimo būdui yra naudojami tik Mažieji arkanai, bet jei norėsite šį būdą patobulinti ir pritaikyti savo reikmėms, manau, galite naudoti ir visą kaladę.

Kaip matote iš paveiksliuko, yra keli lygiai. R raide yra pažymėtos Mažųjų arkanų rūmų kortos (pažas, riteris, karalienė ir karalius), o likusios yra naudojamos kaip „situaciją” apibūdinančios.

Tai gi, kaip vyksta kortų dėliojimo procesas.

 • Pirmiausia, atskirkite Rūmų kortas nuo kitų Mažųjų arkanų.
 • Rūmų kortas gerai permaišykite ir ištraukite pirmąsias 2 ir padėkite per vidurį.
 • Dar kartą permaišykite Rūmų kortas ir ištraukite dar 8. Išdėliokite jas kaip pavaizduota (ratu aplink pirmas dvi).
 • Tuomet gerai permaišykite likusias Mažųjų arkanų kortas ir ištraukite dar 8.
 • Išdėliokite jas aplink pirmas 8 Rūmų kortas kaip jas paaiškinančias smulkiau.
 • Kai skaitysite kortas, atvertinėkite jas palaipsniui, poromis kaip sužymėta skirtingose pozicijose (Rūmų korta+paaiškinimas).

Taro kortų dėlionė: Taro ir asmenybės bruožai. Pozicijos

 • Kortos per vidurį – 1R+ ir 2R- nurodo bendrąsias asmenybės teigiamas ir neigiamas savybes.
 • Aistros kalba apie tai, kas tą asmenį „veža”, kam jis jaučia trauką.
 • Vertybės kalba apie tikrąją šio asmens vertybių ir etikos sistemą gyvenime.
 • Patikimumas parodo, kaip ir kiek iš tiesų šiuo asmeniu galima pasitikėti įvairiose gyvenimo situacijose.
 • Atsakingumas parodo ar jis sugebės susitvarkyti su pavestomis jam užduotimis.
 • Ar jis doras, sąžiningas? Pozicija Dorybės būtent tai ir atskleis.
 • O kaip gi jo lojalumas, ištikimybė (žmonėms, idėjoms ir pan.)? Tą parodys Ištikimybės pozicija.
 • Na, ir žinoma, Patarimo pozicija parodys kaip geriau su šiuo žmogumi elgtis, bendrauti ir pan.
 • Tuo tarpu Ateities pozicija parodys, kokia galėtų būti jūsų ilgalaikė draugystė.

Viskas labai paprasta. Ir aš dar kartą pasikartosiu, kad galite šią dėlionę pritaikyti pagal savo poreikius. Čia tik toks vos ne juodraštinis variantas, kurį galima kiekvieną kartą paredaguoti priklausomai nuo situacijos ar žmogaus.

Na, ir nedidelis pavyzdukas…

Taro kortų dėlionė: Taro ir asmenybės bruožai. Pavyzdys

Centras (1R+ ir 2R-): asmenybės bruožai

Pačiame centre 1R+ pozicijoje turime Diskų karalių, o 2R- pozicijoje – apverstą Lazdų karalienę.

Remiantis pirma šovusia mintimi (intuicija?), galiu sakyti, kad šis asmuo yra apsirūpinęs finansiškai, galbūt verslininkas, kuriam patinka jo kasdienė rutina. Jo galvoje, greičiausiai, vien mintys apie pinigus bei jų „darymą”. Tuo tarpu neigiama savybė būtų tai, kad jis labai nuotaikų žmogus, ypač, kai jaučiasi nelaimingas, ar kai viskas einasi ne taip kaip jis nori. Galbūt turi pykčio nevaldymo problemą. Ką patvirtina ir apversta Lazdų karalienė, kuri irgi turi tą polinkį į pasyvią agresiją.

Išorinis lygis: asmenybė situacijose

Na, o dabar pažvelkime į šią asmenybę įvairiose situacijose.

Aistros.

Čia matome apverstą Lazdų riterį su Aštuoniais kalavijais. Šis žmogus dažnai save varžo ir neleidžia savo aistroms bei pomėgiams pasireikšti. Kiekvieną kartą, kai jo gyvenime pasitaiko kažkas įdomaus, jis greičiausiai save perkalba, tad ir vėl nei nori, nei daro… Ir jis, greičiausiai, savo asmenines aistras bei troškimus ne tik slepia nuo kitų, bet ir visiškai juos nuslopina.

Vertybės. 

Šiuo atveju matome Kalavijų riterį ir apverstus Septynis diskus. Galiu pasakyti, kad čia matome žmogų, kuris visiškai neturi kantrybės. Viskas, kas liečia kažkokias gyvenimiškas vertybes šį žmogų veda į neviltį, ypač, jei kiti žmonės nesutinka su jo tiesa. Jis tikrai negaiš laiko geriau su jumis susipažinti ir bus linkęs pakankamai greitai smerkti ir nesuteikti jums jokio „antro šanso”.

Patikimumas.

Čia matome Taurių pažą ir Šešias Lazdas. Šis žmogus pasitikės tavimi, bet tik tuomet, jei kilus tokiai situacijai, jam užleisi lyderio poziciją. Jis pasitikės savo intuicija kuo tikėti ir pasitikėti, bet ir vėl, tik tuo atveju, jei jam bus leista vadovauti.
Tačiau iš ankstesnių kortų nepamirškite, kad šis žmogus lengva ranka teisia ir smerkia kitus, tad reiktų būti atsargiam.

Atsakingumas.

Šioje pozicijoje matome Lazdų riterį ir Šešias taures. Tai tikrai yra tas žmogus, kuriuo galima pasitikėti. Tačiau, greičiausiai, tik tuomet, jei pažįsta jus jau ilgą laiką, o atmintyje pilna gerų, laimingų atsiminimų.

Tiek patikimumas, tiek atsakingumas tarpusavyje yra stipriai susiję, nes liečia pasitikėjimo klausimą. Tad šios dvi pozicijos gali būti stipriai įtakotos jo vaikystės.

Sąžiningumas.

Čia mes matome apverstą Taurių riterį ir apverstus Keturis kalavijus. Panašu, kad tai žmogus, kuris per daug nesigilina į jokias problemas ar jausmus. Jis nepasimoko iš praeities klaidų, greičiau jau su jomis susigyvena ir leidžia joms valdyti savo emocijas. Tad, jei jis tavimi pasitiki ir tu to pasitikėjimo nesugriovei, tuomet jis bus tavo draugužis. Bet jei ne, tuomet pasisaugok, nes tai pakankamai kerštingas žmogus.

Ištikimybė.

Šioje pozicijoje matome apverstą Diskų pažą ir Keturias taures. Tai savotiškai susijungia ir su ankstesnių pozicijų interpretacijomis. Jis bus ištikimas, bet tik tuo atveju, jei įrodei jam savo ištikimybę.

Patarimas.

Turime Kalavijų karalienę ir apverstus Devinias taures. Kortos patariau tau būti kaip Kalavijų karalienė – būk geras, bet tik iki tam tikros užsibrėžtos ribos. Galbūt tai nėra tas žmogus, kurio nenorėtum paversti savo priešu, tačiau jis taip pat nėra ir tas žmogus, kuris taptų tavo geriausiu draugu. Ypač, kai tau nelabai sekasi ir nori pasiguosti, tai tikrai nebus žmogus, kuris pasiūlys tau savo petį išsiverkti. Emocijos – ne jo arkliukas.

Ateitis.

O čia matome apverstą Taurių karalių kartu su Devyniom lazdom. Kaip sakė ir Patarimo pozicijoje esančios kortos, emocijos šiam žmogui yra pakankamai svetimas dalykas. Ir visgi, gali būti, kad kai tu pateksi į tikrai labai sudėtingą emocinį laikotarpį, šalia atsiras būtent šis žmogus – stiprus ir tvirtas, palaikantis ir ginantis. Tačiau ilgalaikė pažintis, greičiausiai, tik ir liks pažintimi.

Jūsų mintys…

Ką manote apie šią dėlionę? Ar išbadysite? O gal kažką pakeisite? Būtų labai įdomu, jei pasidalintumėte savo mintimis komentaruose žemiau.