Orakulas

Taro kortų dėlionė Orakulas puikiai tinka bet kurios problemos analizei.

Delfų miestas turbūt yra geriausiai žinomas savo orakulais – sibilėmis, dievo Apolono apdovanotos pranašystės galiomis. Sibilės gyvendavo urvuose ir niekieno neprašomos, apimtos transo, pranašaudavo dievų valią hegzametru. Pradžioje buvo tik viena sibilė, vėliau jų skaičius išaugo iki dešimties. Sibilių pranašystės buvo surašytos devyniose knygose, bet jos neišliko.

Jos pagalba galima aiškiau apžvelgti esamą situaciją ir sužinoti, ką mums paruošė likimas. Pasinaudojus išskaitytais perspėjimais ir patarimais, galima išvengti klaidų ir suvaldyti savo emocijas, kurios galėtų sutrugdyti problemos ar situacijos sprendimui.

Taro kortų dėlionė Orakulas:

  1. problema;
  2. problemos priežastys, iš kur ir kodėl kilo;
  3. taip šiuo metu jaučiuosi;
  4. šito aš bijau labiausiai;
  5. tai įvyks ateityje;
  6. apie tai perspėja orakulas;
  7. patarimas, sprendimas.

Didžiausi mūsų visų priešai – baimė, nepasitikėjimas savimi ir nežinios jausmas. Baimė būti nesuprastam, atstumtam aplinkinių. Baimė prarasti, tai kas svarbiausia, brangiausia ir artima. Baimė keisti aplinką, įpročius, ieškoti naujų sprendimų ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir savo vidinio pasaulio labirintuose. Nepasitikime savo jėgomis ketindami priimti naujus sprendimus, žengti neįprastus žingsnius, o nuvertinę savo sugebėjimus bei užgesinę svajones, tampame pilka mase, nuolat niurzgiančia, dejuojančia, nelaiminga. Kodėl? Atsakymas paprasta – bijome. Bijome būti kitokie, nežinome kaip susiklostys tolimesnis mūsų gyvenimas, kas laukia mūsų ateityje. Būtų galima pamanyti, kad baimė ir nepasitikėjimas – silpnųjų palydovai. Deja, ne. Šiuos jausmus jaučia kiekvienas. Tik ne kiekvienas ryžtasi jiems pasipriešinti ir nugalėti.

Tokių pat norų vedini Senosios Graikijos gyventojai vyko į Delfus – mitais ir legendomis apipintą miestą, tikėdami išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, padėsiančius priimti svarbius sprendimus ne tik asmeniniame, bet ir visos šalies gyvenime.

Dievo Apolono vardu ateities pranašystes išsakydavo ir patarimus dalino Delfų šventykloje gyvenę Delfų Orakulas ir Pitija. Pranašystes skelbdavo pitija, kuri ekstazės būsenoje tardavo žodžius be sąryšio, o vienas iš žynių juos aiškindavo kaip pranašystes. Pranašystėse visada būdavo dviprasmybių. Niekada Orakulas nenurodydavo kaip konkrečiai reikia pasielgti. Todėl jis visada buvo teisus ir matantis ateitį.

Pitija – žynė, pranašautoja turėjusi savo „darbo vietą“. Ji sėdėjusi ant trikojo Apolono šventykloje. Būtent po šiuo trikoju žiojėjo plyšys, pro kurį iš žemės gelmių skverbdavosi dujos, sukeldavusios Pitijai transo būseną (apie tai kalba šiandienos mokslininkai, o anuomet tai buvo nežinoma). Pranašavimui buvo skirtos kelios dienos per mėnesį, o gal dar rečiau – nuo dujų apsvaigusi žynė ilgam prarasdavo jėgas, reikėdavo laiko jai atsigauti. Pasak mokslininkų, pro plyšį Apolono šventykloje sklisdavusios dujos turėdavo etileno, o ši medžiaga sukelia haliucinacijas. Jų prisikvėpavęs žmogus atsiduria savotiškame narkotiniame transe. Manoma, kad Pitija, paveikta šių dujų, regėjusi vaizdinius bei kalbėjusi padrikus žodžius. Juos interpretuodamas norima linkme, Orakulo pateikdavo kaip pranašystes.

Tiek tos istorijos. Beje, jei jums arčiau širdies, vietoje Taro kortų čia galite panaudoti ir Orakulo kortas, o gal net ir Lenormand ;)

Pasidalinkit savo patirtimi komentaruose.

Reikia pagalbos? Domina problemų sprendimų klausimai? Santykiai, darbas, karjera, dvasinis tobulėjimas…

Užsukite į Taro kortų konsultacijų užsakymų puslapį ir išsirinkite sau tinkamą Taro apžvalgą. Tiek trumpa, tiek plati – bet kuri apžvalga gali būti pritaikyta jūsų poreikiams.

Sėkmės!