Taro pagalba: laikyti ar paleisti?

Taro pagalba – tai pasikartojanti rubrika. Manau, kad jums bus įdomu, jei kartas nuo karto aš panagrinėsiu skirtingas gyvenimo problemas ir kaip Taro gali pagelbėti tuos iššūkius spręsti. Kaip ilgametė Taro kortų skaitytoja, aš galiu drąsiai pasakyti, kad buvo etapai gyvenime, kai kortas naudojau ieškodama teisingo kelio, patarimo ir palaikymo, tuo pačiu pasitikrindama savo vidinius matymus bei nuojautas – visa tai man ne kartą pagelbėjo išsikapanoti iš pakankamai sudėtingų situacijų…

Ar kada teko žiūrėti realybės šou Hoarders (Kaupėjai), kur žmonės iš esmės gyvena šiukšlyne, nes nesugeba nieko išmesti lauk? Jie ten gyvena, miega, kartais net miršta… Ir tiesiog natūraliai kyla klausimas: kodėl jie negali viso to šlamšto išmesti lauk?

Žinoma, pasigilinus į šią problemą, supranti, jog šie žmonės turi psichinių problemų ir konkrečiu atveju tai dažniausiai OKS. Tačiau dabar ne apie juos… Kiekvienas iš mūsų kartais turime problemų su paleidimu. Ir šiuo atveju aš nekalbu apie visą tą fizinį šlamštą, kurį renka ir kaupia kaupėjai. Kalbu apie emocinį šlamštą:

 • senus santykius – net ir pačius šūdiniausius ir senai pasibaigusius;
 • pavydą, pagiežą ir nepasitenkinimą;
 • žmones, kurie ėjo, praėjo ir išėjo;
 • blogus įpročius;
 • gimdytojus, kurie nebuvo tėvais;
 • emocines žaizdas („ar pameni, kai su manim taip pasielgei?”).

Kodėl taip stipriai laikomės įsitvėrę to emocinio šlamšto?

Dažniausiai pagrindinė šio paradokso emocija – baimė. Aš, žinoma, ne terapeutė, tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, kad beveik visose susidariusiose aplinkybėse yra jaučiamas baimės skonis ir kvapas, ji nuolat sklando šalia, kartais net prisidengia pykčio arba meilės kauke.

Ir štai čia kyla nauja problema: kai esame tame laikymo įsitvėrus režime, mes nepaliekame vietos, kad į mūsų gyvenimą ateitų kažkas naujo ir nepatirto. Viešbutyje vietų nebėra…

Žinoma, su laiku dauguma iš mūsų visgi paleidžiame. Dažnai tai realiai pareikalauja nemažų pastangų. Turime padaryti sąmoningą PASIRINKIMĄ, kad išsilaisvintume iš tų destruktyvių emocijų, žmonių ir požiūrių.

Štai paprasta trijų Taro kortų dėlionė, kurią gali panaudoti tuomet, kai svarstai atlikti paleidimo darbą:

 • išmaišyk kortas ir susikoncentruok ties savo problema, manija ar pan.
 • paskleisk kortas priešais save nugarėlėmis į viršų ir kiekvienam iš šių klausimų pasirink po kortą.

O klausimai paprasti:

 1. Ko galiu tikėtis, jei paleisiu?
 2. Kaip geriausiai galėčiau pati save palaikyti ir sau pagelbėti šio proceso metu?
 3. Patarimas judėjimui į priekį.

Štai pavyzdys. Į mane kreipėsi Laima, kuri vis dar laikosi įsitvėrusi vilties ir svajonių, kad „jos” Marius sugrįš. Jie išsiskyrė jau prieš metus ir per tą laiką jis nebandė su ja susisiekti. Ji jaučia, kad jis yra jos gyvenimo meilė, bet ji taip pat žino ir supranta, kad tokia situacija, greičiausiai, nėra sveika. Pasinaudoję aukščiau pateiktais Taro dėlionės klausimais, štai ką gauname.

Trys taurės, devyni diskai ir diskų tūzas

Ko galiu tikėtis, jei paleisiu? Trys taurės. Tai draugystės ir laiko švęsti korta. Jei Laima paleis Marių iš savo širdies, minčių ir gyvenimo, tai su laiku jos gyvenime atsiras daugiau šviesių dienų, kai švenčiamas pats gyvenimas, kai pagaliau suvoki, kad yra už ką būti dėkingai. Dainuok, širdie, gyvenimą!

Kaip geriausiai galėčiau pati save palaikyti ir sau pagelbėti šio proceso metu? Devyni diskai. Karts nuo karto leisk sau pasimėgauti prabanga ir gyvenimo teikiamais malonumais, nes tu to verta, tu nusipelnei save palepinti. Įvertink savo pastangas. Ir nors tai dar ne pabaiga, turi įvertinti savo pačios nueitą kelią ir pasiekimus kelyje į užsibrėžtą tikslą. Net mažiausi pasiekimai yra verti tavo pačios pripažinimo.

Patarimas judėjimui į priekį. Diskų tūzas. Įvertink save ir perkratyk iš naujo savo vertybes. Kas iš tiesų tau svarbu? Tai nuspręs tavo tolimesnį pasirinkimą. Prieš tave – teisingai pasirinktas kelias, tereikia drąsiai ir su pasitikėjimu žengti pirmyn į išsivadavimą.

Čia, žinoma, labai trumpai. Tik pati idėja. Ir ta idėja tikrai pozityvi. Žinoma, kiekvienas išsivadavimas iš pančių ir grandinių reikalauja pastangų, ir šis kelias tikrai nebus vien rožėm klotas, nes taip tiesiog nebūna. Tačiau kortų pozityvumas kalba apie tai, jog paleidimas yra teisingas pasirinkimas. Svarbiausia – pradėti, o po to viskas rutuliosis reikiamu tempu ir reikiama kryptimi.

Nepamiršk, jog dvasiškai augti mums padeda ne prisirišimas prie kažko ir laikymasis įsitvėrus to kažko iki pamėlynavimo. Ne, tikrai ne. Tik sugebėjimas paleisti atneša palengvėjimą ir išsilaisvinimą.

„Suvoksite, kad dalykus ir žmones būtina paleisti. Ir tai tiesiog todėl, jog jie yra per sunkūs. Tad paleisk juos, paleisk. Prie kulkšnių nepririšk svarmenų.” – C. JoyBell C.

Išbandėte dėlionę? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose, man tikrai labai įdomu.

Linkėjimai!