Sakoma, kad būrėjui būtina didelė gyvenimiška patirtis, nes būrimas – sunkus darbas, reikalaujantis didelės proto įtampos, geros atminties ir staigios reakcijos. Žmogui reikalingas tikėjimas, kad gėris visgi nugali blogį. Taip pat reikia nebijoti gilintis į kortų ir žmogaus sielos paslaptis. Būrėjas turi būti ir geras psichologas, nes jo įtaka buriamam žmogui gali padėti pakeisti ateitį.

Kaip tapti geru Taro kortų aiškintoju?

Man labiau patinka skaitytojas ir aiškintojas, nei būrėjas ar būrėja, tad šiuos terminus aš ir vartosiu…

Taigi, nori išmokti skaityti Taro? Įsigijai Taro kortų kaladę, gerą knygą apie pačias kortas ir jų reikšmes. Skaitei, išbandei… Beveik išmokai visas kortų reikšmes atmintinai… Mintyse jau matai kaip skleidi išmintį ir padedi žmonėms spręsti jų problemas… Bet palauk, kažkuri tavo draugė ar draugas pasakė, kad jie kažkur girdėjo ar skaitė, kad kortas skaityti gali tik aiškiaregiai ir mediumai. Po to tu kažkur internete perskaitai, kad norint skaityti Taro, turi metų metus mokytis, o blogiausia tai, kad net po daugelio metų praktikos vis tiek kartais turi atsiversti knygą ir pasižiūrėti ką viena ar kita korta reiškia, nes tau tiesiog „užkrito“ jos reikšmė – šiandien korta guli prieš tave ant stalo ir nieko nepasako…

Šiais laikais tiek daug informacijos ir taisyklių, kad kartais gali tiesiog pasijusti patekęs į spąstus. Na, ką galiu pasakyti? Su taisyklėmis susipažinti verta vien tam, kad galiausiai atrastum savo kelią.

Pabandysiu keletą tų mitų, stereotipų ir taisyklių ne tai kad pažeisti, bet pakeisti ir padaryti naudingais sau…

Ar turiu būti aiškiaregiu, kad galėčiau skaityti ir aiškinti kortas?

NE. Tikrai ne. Dauguma aiškiaregių, kurie naudojasi Taro kortomis, dažniausiai jas naudoja tik kaip savo unikalios dovanos „jungiklį“. Tikrieji aiškiaregiai, jei norėtų, galėtų tau išburti pagal strazdanas ant tavo nosies. Kortos tiesiog padeda jiems susikaupti.

Visiems kitiems belieka pasikliauti intuicija ir žiniomis apie kortas, gyvenimiška patirtimi ir atsiliepimais tų žmonių, kuriems tas kortas skaitė.

Ar tau tikrai reikia studijuoti Taro metų metus?

Na, ne… bet… taip… Tuoj paaiškinsiu :) Kai kurie žmonės Taro kortų aplinkoje jaučiasi kaip žuvys vandenyje, viskas jiems savaime suprantama ir suvokia jie jas visiškai intuityviai. Jei skaitai šį straipsnį, bet esi būtent iš tokių asmenų, tai toliau gali ir neskaityti; daryk viską savaip ir tavo kortų skaitymas, aiškinimas ir pažinimas bus tiesiog puikūs be didelių pastangų.

Mokantis tik iš vieno šaltinio, pavyzdžiui knygos, geru kortų skaitytoju tavęs nepadarys. Jei kortas mesi tik sau, tai irgi neduos daug naudos. Visas šis reikalas tikrai atims iš tavęs daug pastangų, laiko ir praktikos, o būtent nuo to labai daug kas priklauso. Jei rimtai apsisprendei užsiimti Taro, ir jei ši tradicija tikrai prie tavęs „prilipo“ ir visiškai tave įtraukė, tuomet tu savaime ir su didžiausiu malonumu metų metus studijuosi viską kas su šia tradicija susiję. Geras kortų skaitytojas visada išlieka atviras naujoms idėjoms ir yra visada pasiruošęs panagrinėti naujai atrastą vienos ar kitos kortos reikšmę.

Nepagailėk laiko ir užsirašyk savo kortų skaitymus ir aiškinimus. Kiekvieną dieną ištrauk po kortą. Skaityk draugams, kurie nebijo tau padėti

mokytis. Jei gausi gerus atsiliepimus ir jausi, kad tau sekasi, kad pagauni esmę, tuomet nėra nieko, kas galėtų tave sulaikyti nuo didesnių ateities planų burti platesniam klientų ratui. Tu tikrai žinosi, kai esi pasiruošęs. Ir tikrai žinosi, jei dar ne laikas.

Kartais pamirštu reikšmę ir turiu atsiversti knygą – ar tai priimtina?

Pavyzdys: nueini pas būrėją, užduoti savo klausimą ir tau pasako, kad kadangi aiškinimas bus ilgas, tai geriau tau atsiųs viską paštu. Po kažkurio laiko gauni laišką, kuriame skaitai ištraukas iš savo mėgstamos ir ilgai studijuotos knygos. Nieko gero… Toks būrėjas niekada netaps geru meistru.

Bet… Ir man kartais tenka pasinaudoti savo knyga. Žinoma, nieko gero, jei tenka tai daryti prieš klientą (nebent jis žino, kad mokaisi). Paprastas dalykas: jei jie moka už tavo būrimo paslaugas – tuomet JOKIŲ KNYGŲ! Kitu atveju, jei, pavyzdžiui, esi sutaręs daryti rašytinį variantą ir atsakymą nusiųsti el. paštu, tuomet tai jau tavo reikalas naudotis knyga ar ne, nes turi daugiau laiko tas kortas pastudijuoti ir įsigilinti į pačią problemos esmę. Tačiau savo laiškuose pasistenk nekopijuoti ištisų aprašymų, nes tai neduos nei jokios naudos tau, kaip besimokančiam, nei tavo klientui. Kitaip tariant – gyveni ir mokaisi.

Taigi, kaip tapti geru Taro kortų aiškintoju?

Kaip tapti geru Taro kortų aiškintoju

Čia išvardinsiu pagrindinius akcentus, kurie padės tau tapti geru kortų skaitytoju ir aiškintoju. Tai tiesiog nuorodos, jokiu būdu ne taisyklės. Auk ir vystyk savo meną savo keliu, bet nebijok pasinaudoti patarimais.

  • Būk geras klausytojas. Tu čia ne tam, kad pademonstruotum, kokius nuostabius sugebėjimus ir talentą tu turi. Tu čia tam, kad savo klientui parodytum kuo didesnį supratimą ir palaikymą. Ne tik klausyk, bet ir girdėk tai, ką tau sako, jei reikia, pakartok jiems tą patį tik savais žodžiais. Iš visų jėgų pasistenk suprasti jų požiūrį į esamą padėtį ir problemą. Lygiai taip pat yra svarbu išlikti objektyviam, sugebėti į dėstomą problemą pažvelgti iš šalies.
  • Pažink savo kortas taip gerai, kaip tik įmanoma. Tobulink savo žinias kiekvieną dieną ištraukdamas vieną kortą, vesk Taro dienoraštį, skaityk knygas ir bendrauk su kitais Taro būrėjais. Praktika, praktika, praktika. Tai neturi tapti ir būti nuobodi rutina, tai turi išlikti maloniu ir nepakartojamu Taro pažinimu.
  • Tau reikia turėti bent minimalių konsultavimo įgūdžių. Gal būt tu iš prigimties moki bendrauti su įvairaus plauko žmonėmis; o gal tavo gyvenimiška patirtis tikrai didelė; tačiau jau iš pirmo žvilgsnio turi žinoti ar gali būti su klientu visiškai atviras ir rėžti viską tiesiai-šviesiai; ar visgi turi būti atsargus ir apdairus. Kai kurie žmonės mėgsta, kad jiems viskas būtų susakyta tiesiai ir be užuolankų, tuo tarpu kiti bijo išgirsti ką nors blogo. Nepamiršk, kad tavo kliento pojūčiai ir emocijos seanso metu yra sustiprėję ir įsitempę kaip styga, jie bus susikoncentravę į kiekvieną tavo tariamą žodį, todėl turi būti atsargus ką ir kaip sakai, nes kai kurie žodžiai įstringa visam likusiam gyvenimui. Kortų aiškintojas turi jausti viso seanso tėkmę. Būtų šaunu, jei praeitum bent minimalius, bet pagrindinius psichologinio konsultavimo kursus.
  • Būk geras pašnekovas. Tau turi patikti bendravimas su žmonėmis, bet dar svarbiau yra tai, kad mokėtum savo mintis dėstyti taip, kad jos nebūtų suprastos neteisingai ir dviprasmiškai. Nepersistenk vartodamas Taro žargoną ir tik tau vienam suprantamus žodžius. Tavo klientams visiškai neįdomios pačios Taro kortos ar jų tradicija; juos domina tik atsakymai į rūpimus klausimus ir problemas. Jei sugebėsi įkalbinti juos pažvelgti į pačią kortą ir nupasakoti kaip ta korta verčiau juos jaustis ir kokias mintis sukelia – tuomet tau tikra einasi puikiai.
  • Ir toliau dirbk ties intuicijos vystymu. Intuicija stiprės su kiekvienu praktiniu užsiėmimu. Stebėk kaip tavo kortų pažinimas atitinka tikrą gyvenimo tėkmę. Žaisk Taro žaidimus ir galvosūkius. Yra tikrai daug knygų, internetinių svetainių ir kursų, kurie pateikia įvairių užduočių pradedantiesiems. Išmok pasitikėti savo intuicija tai gerai ne tik būsimiems seansams, bet ir pagelbės kasdienybėje.
  • Sujunk savo intuiciją ir gyvenimišką patirtį. Jei pas tave atėjusio žmogaus problemos, užduotas klausimas ir iškritusios kortos yra artimos tavo paties patirčiai, tuomet pasinaudok tuo. Nebūtina sakyti klientui, kad patyrei tokią pačią situaciją ir ji baigėsi vienaip ar kitaip – jiems tai visiškai neįdomu. Jei tavo patirta situacija ir jos atomazga atitinka tavo kliento klausimą ir iškritusias kortas, tuomet tau bus lengviau leisti pasąmonei atsiskleisti kortų skaitymo ir aiškinimo metu. Sunku paaiškinti, bet suprasi ką noriu pasakyti, kai su tuo susidursi.

Tikiuosi, šis rašinys Tau padėjo :) Iki kitų kartų ir

Sėkmės!