Kas yra signifikatorius Taro kortų dėlionėse?

Kartas nuo karto sulaukiu klausimo apie signifikatorius Taro kortų dėlionės ir skaityme. Kas tai ir su kuo „valgoma”? Ar jie būtini, kai skaitome Taro? Ar turime patys jį parinkti, ar ištraukti kaip ir kitas kortas?

Signifikatorius – tai korta, kuri yra sąmoningai parenkama, kad geriau nusakytų klausiantįjį (ar asmenį, apie kurį yra klausiama). Kai kuriose dėlionėse signifikatorius yra būtinas, tačiau dažniausiai tai pasirinktinas dalykas.

Yra daug ir skirtingų būdų tiems signifikatoriams parinkti.

Mano mėgiamas būdas – tai pasikliauti traukiančiąja ranka ir iš kaladės ištraukti kortą, kuri ir bus siginifikatorius. Pvz, klausimas užduotas apie širdies reikalus. Ištraukiu vieną kortą, kuri man giliau atskleidžia kaip klausiantysis jaučiasi rūpimoje situacijoje.

Kitas pakankamai populiarus būdas – tai parinkti kortą, atsižvelgiant į amžių, lytį ar astrologinį ženklą (jei toks žinomas). Pvz, Avino ženklo moteris bus Lazdų karalienė; tuo tarpu jaunas Dvynio ženklo vyriškis bus Kalavijų riteris.

Pažas: vaikas arba jauna moteris.

Riteris: vyriškis 18-30 metų.

Karalienė: moteris virš 18.

Karalius: vyras virš 40.

Taurės – Vandens ženklai: Vėžys, Skorpionas, Žuvys.

Lazdos – Ugnies ženklai: Avinas, Liūtas, Šaulys.

Kalavijai – Oro ženklai: Dvyniai, Svarstyklės, Vandenis.

Diskai – Žemės ženklai: Jautis, Mergelė, Ožiaragis.

Dar vienas būdas – tai parinkti kortą, remiantis pagal klausiančiojo išvaizdą. Jaunuolis šviesiais plaukais ir mėlynų akių gali būti Taurių pažas; tuo tarpu vyresnio amžiaus tamsių plaukų vyras galėtų būti Diskų karalius.

Taurės – šviesūs plaukai, mėlynos akys, šviesi oda.

Lazdos – raudoni plaukai, strazdanos, mėlynos ar žalios akys.

Kalavijai – žili ar šviesinti plaukai, mėlynos ar žalios akys, šviesaus gymio oda..

Diskai – tamsūs plaukai, rudos akys, tamsesnio gymio oda.

Tačiau nepamirškit, kad šios aukščiau pateiktos taisyklės nėra visai griežtos. Vyras, kuris galėtų būtų Diskų karalius gali elgtis kaip įsimylėjęs jaunuolis – tokiu atveju jam labiau tiktų Taurių riterio korta.

Kitas patarimas: kiekviename iš mūsų slepiasi tiek vyriška, tiek moteriška energija. Būkit lankstūs lyčių atžvilgiu.

Kolegė pasakojo, kaip kartą ji aiškino dėlionę vyrukui, kuriam ištraukė apverstą Diskų Karalienę. Ji pradėjo pasakoti apie moterį tamsiais plaukais, kuri nebuvo labai praktiška ir gal net kiek per saldi, kiek per lipšni. Vyrukas sustabdė aiškintoją ir tarė: „Aš gėjus. O tai, ką dabar papasakojot, puikiai nusako mano partnerį.”.

Man pačiai teko susidurti su tokiais dalykais, kai Karalius rodo į vadovaujančią moterį, Karalienės nusako namų šeimininkus tėvelius, Pažai kalba apie suaugusius, kurie elgiasi nebrandžiai, o Riteriai kartais gali parodyti jaunas lesbietes. Būkit atviro proto ir minčių, ir nenuspręskit iš anksto, kad visi žmonės yra „tradicinės” Dvaro kortos.

Papildomi pamąstymai:

Kartais kažkuris Didysis Arkanas ar bet kuri kita korta gali būti daug geresnis žmogaus atspindys. Pvz., Imperatorė puikiai tiks, jei kalbama apie besilaukiančią moterį; tuo tarpu Aštuoni Diskai puikiai tiks darboholikui nusakyti.

Poroms galite parinkti Mylimuosius arba Dvi taures.

Kai kuriais atvejais turėsite parinkti kortą, kuri geriausiai nusako esamą situaciją. Pvz, Aštuonios lazdos gali vaizduoti kelionę; Trys taurės puikiai tiks vakarėliui ar meilės trikampiui.

Tad galutinis klausimas: ar visgi būtinas yra Signifikatorius Taro kortų dėlionėse? Mano atsakymas: tai jūsų asmeninis reikalas ir pasirinkimas. Kai kurie Taro kortų aiškintojai naudoja juos kiekvienoje dėlionėje, kiti – tik didesnėse, treti iš viso nenaudoja. Aš naudojuosi emocija ir vidiniu poreikiu. Yra keletas dėlionių, kurias naudoju ir kuriose Signifikatorius, man asmeniškai, yra būtinas. Jis tiesiog pagerina tą jungtį su klausiančiuoju ir jį supančia nuotaika. Tačiau, kaip jau minėjau, taikau būdą, kai ne pati sąmoningai parenku kortą, bet pasąmoningai traukiu specialiai tam žmogui ar situacijai nusakyti, užkabinti giliau, pajusti nuotaikas ir sklindančią energiją.

Geriausias būdas: išbandyti juos visus ir atrasti savąjį variantą. Svarbu, ar JUMS tai veikia, o gal veikia tik su kai kuriomis dėlionėmis. Jei patinka su jais dirbti, pirmyn! Naudokite savo dėlionėse ir skaitymuose. Jei netinka, neveikia ir nepatinka – nenaudokit. Blogiau tikrai nebus.

Turit pavyzdžių iš savo patirties? Pasidalinkite komentarų srityje!

Sėkmės!