Smagūs pratimai protui – Taro galvosūkiai

Dažnai kalbame apie tai, kad Taro – tai penas mūsų vidiniam pasauliui. Tačiau tai ne visada tiesa. Šiandien pakalbėkime apie kelis Taro kortų galvosūkius, pratybas, kurios teiks malonumo ir jūsų protui bei loginiam mąstymui.

Mažosios mergaitės dvigubas veidas Waite piešinyje Šešios taurės minimas dažniausiai ir yra vienas garsiausių tokių galvosūkių pavyzdžių. Mažoji moteris užima dviprasmę padėtį. Vieną kartą ji žvelgia į šalį  (geltonas veidas aprištas oranžine skarele); kitą kartą ji žvelgia į berniuką (geltona spalva dabar atstoja jai plaukus). Čia svarbūs abu regėjimo kampai. Dažniausiai į akis krenta tik vienas iš jų, vadinasi, nusisukusi ar atsisukusi moteris.

Crowley Thoth Tarot korta Septyni kalavijai atrodo taip, tarsi šeši maži kalavijai grasina vienam dideliam, lyg svarus argumentas yra neigiamas ar silpninamas mažų kontrargumentų. Tai pateisina ir kortos pavadinimas – bergždumas (ang. Futility). Tačiau šį piešinį galima apibūdinti ir kitaip: didysis kalavijas semiasi jėgų iš mažų, priešinga kryptimi judančių kalavijų – tokiu atveju ši septynių kalavijų korta iš Crowley Thoth Tarot atrodo visai kitaip: vienas didelis ir šeši maži kalavijai tampa viena struktūra, primena tarsi medį, gražų ir aiškų kaip kristalas…
Tad nustatykite, kaip jūs žiūrite į paveikslą. Tai, ką jūs pamatėte vieną kartą, nėra savaime suprantama ir nereikia tikėtis, kad tą patį matysite ir kitą kartą – kiekvieną kartą korta vis pasiūlo jums visiškai naują variantą.