Įdomybės apie Taro kortas

Nors ir yra spėjama, kad žaidimui skirtos kortos kilo Vidurio Rytuose, tačiau 5 mosčių Taro kortos gimė Renesanso Italijoje ir buvo naudojamos kaip kortų žaidimas Tarocchi. Na ir, žinoma, ten kur kortų žaidimai, ten ir lošimas. Pirmieji šaltiniai, kurie pamini Tarocchi yra policijos ataskaitos.

Laiko juosta:

1451 – spėjama, kad plius minus šiais metais pasirodo seniausia žinoma Taro kaladė Visconti-Sforza. Autorius sukūrė kaladę su rūmų kortomis kaip vestuvinę dovaną. Rūmų kortose pavaizduoti Visconti ir Sforza šeimos narių veidai.

1773 – Antoine Court de Gebelin išleidžia straipsnį, kuriame pateikia teoriją, jog Taro – tai ezoterinės išminties mokymas, atėjęs iki mūsų iš Senovės Egipto. Jo dėka Taro nebėra vien paprastas būdas žaisti ar pranašauti, tai daug sudėtingesnė sistema.

1910 – išleidžiama Rider-Waite Taro kaladė. Dailininkė Pamela Colman Smith, kurdama Mažuosius Arkanus, pasitelkia ryškius įvaizdžius, kas tuo metu buvo visiška naujovė.

Taro kaladė

5Penkios mostys: Didieji Arkanai, vaizduojantys klasikinius archetipus ir 4-ios Mažųjų Arkanų mostys, labai panašios į modernias žaidimų kortas.

78septyniasdešimt aštuonios kortos, kurių dėka galima sukurti net 3 651 648 kombinacijas, jei naudojamos trijų kortų dėlionės.

3trys modeliai (sistemos). Tūkstančiai sukurtų kaladžių remiasi trimis modeliais:

⋅ Marseilles;
⋅ Thoth;
⋅ Rider-Waite.