Kurti įvairias Taro kortų kombinacijas – vienas mano mėgstamiausių užsiėmimų. Kombinuojant įvairias kortas galima pastebėti daug ir įvairių tarpusavio sąlyčio taškų, kurie gali palengvinti tam tikrų ryšių supratimą, nušviesti pateiktą reikšmę arba netgi suteikti konkrečiam atvejui visiškai naują perspektyvą. Tai užsiėmimas, kuris turėtų patikti tiek Taro tradicijos naujokui, tiek patyrusiam ekspertui, be to, tokie užsiėmimai pakelia mus į visai naują pažinimo lygmenį. Ši praktika padės Taro skaitytojui/aiškintojui sukurti realią, tikrą istoriją, kurią kortos gali papasakoti, padrąsins į kortas pažvelgti daug giliau… Tai gi, pasidalinsiu keliomis technikomis, kurios turėtų pagelbėti tau susikurti savo kombinacijas.

Kaip sukurti savo Taro kortų kombinacijas

Kai dirbi su Taro kortomis, susiduri su kortų poromis ir/ar grupėmis (kombinacijomis), kurioms turi išvystyti (atrasti) reikšmę ir interpretaciją. Panagrinėkime tai smulkiau.

Pasirink Taro kortų kombinacijas

Yra du pagrindiniai būdai kaip tas kombinacijas pasirinkti – atsitiktinis pasirinkimas ar labiau apgalvotas kortų pasirinkimas.

Atsitiktinis pasirinkimas reiškia, kad atsitiktinai pasirenki dviejų (ar daugiau) kortų kombinaciją ir tuomet pradedi dirbti ties reikšmėmis, kurias vėliau asocijuosi būtent su šia kombinacija.

Apgalvotas pasirinkimas – tai, kai iš kaladės išsitrauki kortą, o tuomet sąmoningai ir apgalvotai parenki jai porą. Pamąstyk, kokia pirmosios kortos reikšmė, o tuomet paklausk savęs:

 • Kokios kitos kortos sustiprina kortos reikšmę?
 • Kokios kitos kortos susilpnina kortos reikšmę?
 • Kokios kitos kortos suteikia šiai kortai visiškai kitą reikšmę?

Pasinaudok šiomis nuorodomis, kad pirmajai kortai atitinkamai parinktumei į porą ir kitas kortas.

Sukurk reikšmes Taro kortų kombinacijoms

Kai išsirinkai Taro kortų porą, gali pradėti nagrinėti įvairias interpretacijas, kurios šiai porai tiktų. Pradėk nuo paprastų klausimų, kurie padės tas reikšmes sukurti:

 • Ką šios dvi kortos reiškia, kai iškrenta kartu?
 • Kaip šių kortų energijos viena su kita sutaria/nesutaria?
 • Kaip šios kortos sustiprina ar susilpnina viena kitą?

Toliau, apmąstyk tokias sąveikas:

 • Mostys – pavyzdžiui, kaip Taurių mosties korta įtakoja Diskų mosties kortas?
 • Didieji / Mažieji Arkanai – kaip Didieji Arkanai įtakoja Mažųjų Arkanų kortas?
 • Skaičiai – kaip Du įtakoja Devynis? (Daugiau informacijos galima rasti Taro ir Numerologija įraše.)
 • Simboliai – kokie simboliai šias kortas sieja ir yra panašūs? Ką jie reiškia?
 • Žmonės – kaip kortose pavaizduoti žmonės bendrauja tarpusavyje? Pavyzdžiui, vyras tai ar moteris? O gal tai Karalius ir Pažas? Kaip tokie žmonės kalbėtųsi tarpusavyje? Ar jie greit susidraugautų ar konkuruotų? Ar turi įtakos jų kūnų ir veidų kryptis?

Trauk kortas atsitiktine tvarka ir bandyk nustatyti įvairias tarpusavio reikšmes ir interpretacijas, skirtas, sakykime, meilės skaitymui, karjeros skaitymui ar bendrame kontekste, ir t.t. Nepamiršk, kad šį metodą gali naudoti tiek kortoms, esančioms tiesioje pozicijoje, tiek  apverstoje.

Viską užsirašyk

Nepamiršk viską užsirašyti ateičiai, pasinaudok asmeniniu Taro dienoraščiu ar užrašų knygele. Kai skaitysi/aiškinsi Taro kortas, galėsi greitosiomis peržvelgti savo užrašus ir pastabas, kad lengviau aptiktum paslėptą istoriją. Atkreipk dėmesį ir į tai, kad kiekvienas naujas skaitymas gali papildyti tavo senas žinias naujomis įžvalgomis.

Išvada paprasta – Taro kortų kombinacijų studijos palengvins ir pagerins tavo Taro skaitymo/aiškinimo gebėjimus, suteiks galimybę įžvelgti vieną reikšmių sluoksnį po kitu. Išmoksi ne tik interpretuoti atskiras kortas, bet sugebėsi atrasti kartų tarpusavio ryšius ir pateikti išsamius ir įžvalgius skaitymus savo klientams.

Jei nori pasidalinti savo mintimis ir patirtimi, palik komentarą :)

Sėkmės!