Asmeninis Taro dienoraštis

Kas yra Taro dienoraštis?

Taro dienoraštis
Taro dienoraštis – tai tiesiog žurnalas, kuriame gali užsirašyti savo asmenines mintis, pastebėjimus, įžvalgas ir pastabas apie kiekvieną Taro kortą, kas stipriai praplės tavo Taro pasaulio žinias ir sugebėjimus. Savo Taro dienoraštyje taip pat gali užsirašyti įvykusių skaitymų santraukas, įtraukti naujas Taro kortų dėliones, kurias naudoji ar susikūrei.

Kam tau to reikia?

Iš tiesų tai Taro dienoraščio nauda tikrai didelė, nors iš pradžių gali pasirodyti tik bereikalingu laiko švaistymu. Tu mokaisi ne tik skaitydamas įvairias knygas ar straipsnius, bet šioje pažinimų kelionėje taip pat įtrauki ir savo asmeninę patirtį. Susiedamas atskiras Taro kortas su savo išgyvenimais ir patirtimi, stipriai pagilini ir prapleti savo asmeninį Taro pasaulio supratimą. Tikrasis Taro kortų suvokimas nepagerės vien nuo galybės knygų skaitymo. Tikrasis Taro suvokimas kyla iš asmeninės patirties, intuicijos ir nuojautos.

Taro dienoraštis padės ne tik pagerinti tavo Taro skaitymus, bet ir įtakos tavo dvasinį tobulėjimą. Kiekviena korta savyje slepia asmeninę žinutę, kurią galima panaudoti kasdienėje meditacijoje. Kiekviena korta gali slėpti savyje visos dienos esmę ir padėti tau geriau suvokti kas esi ir koks tavo tikslas gyvenime. Studijuojant Taro tokiu būdu, gali pagauti neregėtas įkvėpimas, kuris tave pakylės ir nuves dar nematytais keliais – svarbu išdrįsi žengti tą reikšmingą savo gyvenimo žingsnį.

Nuo ko gi tą Taro dienoraštį pradėti?

Pirmiausia turi nuspręsti kokio tipo bus tavo Taro dienoraštis. Jei pirmenybę teiki rašymams ranka, tuomet gali tiesiog įsigyti tuščią sąsiuvinį (dydį pasirink tokį, kuris tau asmeniškai būtų patogus).

Kiti būdai: gali savo užrašus saugoti kompiuteryje ar kažkur internete (pvz. Google Docs). Paskutiniu metu stipriai populiarėja Internetiniai dienoraščiai, dar vadinami Blog’ais, kur gali rašyti ne tik sau, bet ir pasidalinti savo mintimis su kitais (pvz. WordPress ar Google Blogger).

Be to, kad turi savo Taro dienoraštį, siūlyčiau įsigyti ir nedidelę užrašų knygelę, kurią nuolat nešiotumeis su savimi, nes niekada nežinai kokia idėja ar Taro įžvalga gali šauti į galvą. Būtų labai gaila, jei kažkokia nuostabi mintis kiltų važiuojant troleibusu, o tu neturi kur užsirašyti. Maža to, ta nuostabi mintis visiškai išgaravo, kol grįžai namo!

Taip pat reikėtų pagalvoti ir apie rašymo priemonę – rašalas neturėtų nublankti po kelių mėnesių. Būtų labai skaudu, jei vieną dieną liktum be tos visos svarbios informacijos, kurią šitiek laiko kaupei.

Ką rašyti į savo Taro dienoraštį?

Kaip ir minėjau aukščiau, Taro dienoraštis gali būti naudojamas norint užsirašyti Taro kortų reikšmes ar šiaip mintis, įžvalgas ir kitus pastebėjimus apie Taro kortas; skaitymų-aiškinimų santraukoms ar dėliojimo būdams, kuriuos dažniausiai naudoji ar susikūrei, užsirašyti.

Kai rašai apie Taro kortas, gali pasinaudoti net keliais būdais kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, kiekvieną rytą gali nupiešti kurią nors Taro kortą, visą dieną stebėti ir apmąstyti kaip vieni ar kiti dienos įvykiai su ta korta siejasi, o vakare užsirašyk tos dienos įvykių ir minčių santrauką, pasidaryk kažką panašaus į dienos apžvalgą. Nebūtina kortą keisti kiekvieną dieną, gali tai daryti kas tris dienas, kas savaitę ar pan. Kitas būdas, aprašinėti kortas imant jas iš eilės. Pavyzdžiui, pradėk nuo pirmosios Didžiųjų Arkanų kortos ir po truputį judėk link pabaigos. Viskas priklauso tik nuo tavęs, kokį būdą pasirinksi, toks bus gerai, svarbu, kad tau pačiam būtų patogu naudotis.

Vis dar abejoji, ką turėtum užsirašyti? Štai keletas pasiūlymų:

  • Pirmas tavo įspūdis, kurį sukėlė konkreti Taro korta – ką jauti, kai į ją žiūri; kokie simboliai ar paveiksliukai pirmiausia krenta į akis.
  • Smulkus vaizduojamų charakterių, simbolių, kraštovaizdžio ir pan. aprašymas. Galbūt be to, kas labiausiai krito į akis iš pirmo žvilgsnio, yra ir kitų bruožų, kurių nereikėtų praleisti? Kaip tai keičia tavo požiūrį į kortą?
  • Specifinės kortos detalės: priskiriamas zodiako ženklas, priklauso Didiesiems ar Mažiesiems Arkanams, mostis, numerologinė reikšmė ar susijęs elementas.
  • Kortų reikšmių interpretacijų ir raktažodžių, kuriuos radai knygose ar internete, kolekcija.
  • Tavo paties ar žmogaus, kuris tau padeda studijuoti, patirtis ir pastebėjimai.

Studijuodamas savo kortas, naudokis ne vienos situacijos pritaikymu, o kelių skirtingų; nes net ir mūsų pačių požiūris į tą pačią situaciją kitą dieną jau gali būti kitoks. Jei leidžia vaizduotė, pabandyk būti pačia korta – ką norėtum pasakyti savo klausytojui? O gal tu patekai į kortos pasaulį ir aplinką kaip Alisa stebuklų šalyje? Kokios mintys kyla, kai atsiduri kortos pasaulyje?

Jei užsirašai savo skaitymus, nepamiršk užsirašyti ir kokį dėliojimo būdą naudojai, bei kokia korta buvo kokioje pozicijoje. Jei naudojiesi keliomis kaladėmis, nepamiršk užsirašyti ir kokią kaladę naudojai vienu ar kitu atveju. Tokie užrašai vėliau padės tau pasidaryti išvadas apie tai, kaip tiksliai tu nusakei galimas situacijas bei jų sprendimus. Ypač tai praverčia po kelių mėnesių, kai norisi peržvelgti kas buvo gerai, o kas nelabai. Pagalvok apie tai, kaip pasinaudotum kita interpretacija, taip sakant perinterpretuok savo kortas, kad geriau atitiktų buvusią situaciją. Galbūt šią atnaujintą interpretaciją norėsi panaudoti ateityje. Net peržiūrėjus savo įrašus po kelių dienų, gali būti, jog pastebėsi kažką, ko nepastebėjai ar net apie tai nepagalvojai anksčiau. Būtinai užsirašyk tokias įžvalgas, nes visa tai stipriai padės tavo asmeniniam Taro kortų supratimui ir skaitymams-aiškinimams ateityje.

Jei rašai apie savo susikurtus dėliojimo būdus, nepamiršk užsirašyti ir to, kas pastūmėjo tave pasinaudoti būtent tokiu variantu: kokios mintys ir nuotaikos vyravo tuo metu tavo gyvenime. Taip pat tai padės, jei nutarsi vieną ar kitą dėliojimo būdą pagerinti ir atnaujinti.

Kada rašyti į savo Taro dienoraštį?

Geriausia tai daryti reguliariai, taip išlaikysi savo susidomėjimą bei gerinsi pažinimą. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo to, kiek laiko esi nutaręs skirti Taro studijoms. Vienas asmuo gali tai daryti kiekvieną dieną, tuo tarpu kitas, kartą į savaitę. Taip sakant, kiekvienam savo, jokios prievartos!

Nelauk to momento ir neieškok tos idealios vietos savo užrašams. Nebūtina grįžti namo ir tik tuomet sėsti rašyti. Kaip ir minėjau aukščiau, nešiokis su savimi mažą užrašų knygelę, kad kilus įdomiai minčiai bet kada galėtum ją užsirašyti. Jei nuolat lauksi to „idealaus” momento, gali pražiopsoti daug vertingų idėjų.

Kas gali rašyti Taro dienoraštį?

Visi! Nuo pradedančių Taro aiškintojų iki patyrusių – visi turės naudos. Pradedantiesiems – tai puikus įrankis, padėsiantis perprasti pagrindines Taro kortų reikšmes. Labiau patyrusiems toks dienoraštis gali atverti naujas kortų suvokimo perspektyvas, kurių net neįtarė esant. Taro pasaulyje nuolat yra ko mokytis!

Sėkmės!