Kad ir kiek berašytume, vis grįžtame prie pradedančiųjų. Manau, kad tie, kurie tik pradėjo savo pažintį su Taro kortomis, turėtų gauti kuo daugiau informacijos. Na, o pažengusieji ir profesionalai gali tas žinias pagilinti, juk visada galima rasti kažką naujo, o ir tobulumui ribų nėra. Tad, kaip ir minėjau, grįžtame prie naujokų: 12 Taro patarimų pradedantiesiems…

1. Viskas turi būti paprasta.

Labai paprasta pasiklysti tose sudėtingose ezoterinėse sistemose, kurios sudaro Taro, bet jei bandysi viską išmokti ir perprasti vienu metu, lengvai susipainiosi ir viskas nueis veltui.

Vietoje to, pažadėk sau, kad laikysiesi paprastumo – viskas turi būti paprasta. Apsistok ties nesudėtingais dėliojimo būdais, aiškiomis ir paprastomis reikšmėmis bei paprastomis technikomis. Tokiu būdu tikrai greitai pajusi, kad tavo pasitikėjimas savimi išauga.

2. Susikurk asmeninį ryšį su Taro pasauliu.

Dauguma iš mūsų pažintį su Taro kortomis pradeda nuo daugybės knygų apie Taro kortas skaitymo bei karštligiško bandymo įsiminti kuo daugiau reikšmių. Tai nepadeda! Greičiausiai bus taip, kad ne tik pamirši visas reikšmes, bet ir neturėsi jokio asmeninio ir intuityvaus ryšio su kortomis.

Tereikia pereiti prie asmeninės pažinties su kiekviena korta. Iškart pastebėsi skirtumą! Nesakau, kad turi atsisakyti visų knygų ir kitos informacijos, kurią gali rasti, bet stenkis ne tik skaityti, bet ir savo paties patirtį pritaikyti kortoms. Na, pavyzdžiui, kuri korta, tavo manymu, labiausiai atitinka šios dienos potyrius ir įvykius? Kuri korta, tavo manymu, vaizduoja tavo geriausią draugą ir kodėl? Naudokis savimi ir savo patirtimi!

3. Keltų Kryžiaus dėliojimo būdą pakeisk į 1-3 kortų dėliojimo būdus.

Taro kortos

Kaip jau minėjau anksčiau, pradžioje viskas turi būti paprasta. Beveik visose knygose, skirtose naujokams, galima rasti ir Keltų Kryžiaus dėliojimo būdą. Tai nuostabi dėlionė patyrusiems, bet tradicinis variantas naudoja 10 kortų, o kai kurios variacijos naudoja ir dar daugiau ir tai tikrai nėra skirta pradinukams. Žinoma, išbandyti galima, bet apsistoti ties tuo tikrai nereikėtų.

Vietoje to naudokis paprastais 1-3 kortų dėliojimo būdais. Jei į viską pažiūrėsi rimtai, būsi maloniai nustebintas kiek paslapčių, idėjų, įžvalgų ir patarimų gali suteikti viena vienintelė korta.

4. Kiekvieną dieną ištrauk po Taro kortą.

Geriausias būdas atrasti savo ryšį su Taro, o taip pat ir išmokti Taro – kiekvieną dieną ištraukti po kortą.

Kiekvieną dieną paklausk Taro: „Kokia energija ir mintys turėtų lydėti mane šiandieną?”. Ir visą dieną aktyviai stebėk ar tai iš tiesų vyksta.

Arba paklausk Taro: „Kas šiandien manęs laukia?”. Dienos pabaigoje peržvelk savo dienos įvykius ir sulygink savo potyrius su savo žiniomis apie Taro dienos kortą, kurią ištraukei ryte.

Po truputį pastebėsi, kad tavo asmeninės patirties su Taro indėlis auga ir didėja, ir viskas tampa daug aiškiau ir paprasčiau.

5. „Skaityk” Taro kortų paveikslėlius.

Vienas iš paprastesnių būdų suprasti Taro kortos reikšmę – tai įsižiūrėti į paveiksliuką. Kas vyksta? Kodėl vyksta? Koks istorijos moralas?

Tuomet ir vėl pasinaudok savo patirtimi. Ką kortoje vaizduojamas piešinys turi bendra su tuo, kas dabar vyksta tavo gyvenime? Ko gali iš to pasimokyti?

Sujunk šią techniką su viena kita knygose perskaityta reikšme ir suprasi, kad viskas yra daug paprasčiau nei gali pasirodyti pačioje pradžioje. Apskritai, ši technika, kai įsižiūri į piešinį, nereikalauja iš tavęs jokių papildomų pastangų įsiminti tas sudėtingas reikšmes, kurių pilna knygose ar internete. Tiesiog, taip sakant, plauk pasroviui – kiekvieną kartą įsigilink į tai, ką matai kortoje.

6. Įjunk savo intuiciją.

Suprantu, lengviau pasakyti nei padaryti :) Tiesą pasakius, dauguma Taro pradinukų nelabai supranta kaip ir kada tą intuiciją galima įjungti. Mano patarimas būtų labai paprastas: kažkuriam laikui atsisakyk visų knygų, kuriomis naudojiesi, ir tiesiog perimk kortos skleidžiamą energiją. Šiuo atveju, visiškai nesvarbu ar tai ką tu matai ir jauti atitinka tai, ką perskaitei knygose. Esmė yra tame, kad kortų skaitymui ir supratimui tu vadovaujiesi savo intuicija – kas labai dažnai tavo būrimus pavers daug tikslesniais ir gilesniais nei knygose pateiktos reikšmės. Nebijok savęs ir savo paslėptos jėgos jausti!

O jei besimokydamas sugebėsi vienu metu apjungti 5 ir 6 punktus, suprasi, kad Taro pasaulio jėga slypi ne knygose, o TAVYJE ir tavo ryšyje su kortomis.

7. Skaityk, dėliok kortas sau.

Ignoruok visus, kurie sakys, kad negali Taro kortų aiškinti sau pačiam. Tai visiška netiesa! Taro – labai stipri savęs pažinimo ir tobulinimo priemonė, tai kodėl tuo nepasinaudoti? Tiesą pasakius, kai tik pradedi mokytis skaityti ir aiškinti Taro, tu pats sau tampi pačiu geriausiu klientu, nes daugiau ar mažiau save pažįsti, žinai ko sieki ar ko baiminiesi.

Kiekvieną dieną rask laiko ir išsidėliok Taro kortas sau. Tokiu būdu, kažką sužinosi ir apie save, ir apie Taro. Papildoma nauda!

8. Rask draugą bendroms studijoms.

Kiek žmonių, tiek nuomonių! Tas pats galioja ir Taro aiškintojams, kiekvienas Tarologas turi kitokį kortų suvokimą, skirtingai įžvelgia piešinius. Nesakau, kad nuomonės visiškai skiriasi, tikrai ne, nes kiekviena korta turi stabilų savo pagrindą, tačiau tai, kas sukasi ir vystosi aplink tą pagrindą – tai jau tavo asmeniniai įžvalgų, vaizduotės, intuicijos ir, galiausiai, žmogaus pažinimo sugebėjimai. Todėl, jei tikrai nori geriau ir giliau suvokti Taro, turėtum susirasti žmogų, su kuriuo mokytumėtės kartu. Tokios studijos, kai vienas kitą papildysit, pamokysit ir padėsit vienas kitam augti bei tobulėti, duos labai daug naudos.

9. Išmok pagrindines sistemas.

Vienas paprastesnių (ir greitesnių) būdų kaip išmokti Taro, tai susipažinti su pagrindinėmis sistemomis, kurios įtakoja pačias kortas. Ypač, jei kalba eina apie Mažuosius Arkanus, nes jų daug… Pavyzdžiui, jei žinosi ką simbolizuoja skaičiai nuo 1 iki 9 ir ką vaizduoja keturi elementai, tuomet bus daug paprasčiau suvokti kas vaizduojama 40-yje skaičiais pažymėtų Mažųjų Arkanų kortose.

Tada, pereik prie tituluotų kortų – Pažas, Riteris, Karalienė ir Karalius – esmės. Sujunk savo žinias su keturiais elementais ir tai padės tau lengviau suvokti likusias 16 kortų.

Tau tikrai nebūtina turėti super atmintį, tau tereikia šiek tiek numerologijos, šiek tiek psichologijos žinių, o visa kita ateis su laiku ir praktika.

10. Pamiršk „taisykles”.

Savo mokiniams dažnai sakau, kad Taro pasaulis neturi taisyklių, tiksliau turi tik vieną: Taro neturi taisyklių! Kai galvoje kyla tokie klausimai kaip: „Ar galiu pats nusipirkti Taro kortų kaladę ar kažkas turi man padovanoti?”, „Ar galiu naudotis TIK Didžiaisiais Arkanais?”, „Ar kiti žmonės gali liesti mano kortas?„, prisimink, kad Taro neturi taisyklių. Jei tik paisai Taro skaitymų/aiškinimų/dėliojimų/būrimų etikos, tuomet gali laisvai ignoruoti visus „turi” ir „privalai” daryti vienaip ar kitaip.

11. Išsiaiškink, ką Taro reiškia TAU.

Labai naudingas užsiėmimas pradinukams, tai paklausti savęs: „Ką visgi Taro man reiškia ir kaip tai veikia?”. Kai sugebėsi pats sau atsakyti į šį klausimą, įgausi ir geresnį supratimą ką Taro reiškia TAU asmeniškai ir kaip tuo supratimu gali pasinaudoti. Kiekvienas Taro aiškintojas randa vis kitokį atsakymą, nes visi mes skirtingi ir tai visiškai normalu! Vieniems Taro gali būti įrankis nuspėti įvykius, kitiems savęs pažinimo įrankis, tretiems – linksmas būdas padaryti įspūdį draugams.

Kai turėsi savo atsakymą, užsirašyk jį, ištark balsu ar paskelbk savo Blog’e – nesvarbu. Būk atviras su pačiu savimi: ką TAU reiškia Taro? Štai kas svarbiausia!

12. Naudokis Taro atsakingai ir su protu.

Viena iš dažniausiai naujokų daromų klaidų, kai Taro kortas dėlioja sau, tai yra tai, kad užduoda tą patį klausimą vėl ir vėl, ir vėl, tikėdamiesi, kad kiekvieną kartą gaus vis geresnį atsakymą. Arba puola burtis, kai emocijos tiesiog liejasi per kraštus; arba iš anksto nusistato prieš kažkokį atsakymą ir atmeta bet kokį kitą variantą.

Naudokis Taro kortomis atsakingai ir su protu. Dėliok kortas tuomet, kai esi atviras ir protu, ir širdimi, kad galėtum priimti bet kokią informaciją be išankstinio nusistatymo, nes atsakymas ne visada būna tokiu, kokio mes tikimės. Gerbk savo kortas (ir, žinoma, save), suteik sau pakankamai laiko ir erdvės suvokti tą išmintį, kuria kortos noriai su tavimi dalinasi.

Pasidalink savo mintimis ir patirtimi.

Jei turi kokių idėjų ar patarimų naujokams, pasidalink Komentaruose :)