Kaip skaityti apverstas Taro kortas

Išbandyk bet kurį iš internete siūlomų nemokamų Taro būrimų ir dažnai susidursi su tuo, kad perverstų kortų reikšmės pateikiamos labai dramatiškai. Dažnai vartojamos tokios frazės kaip apgavystė, išdavystė, skyrybos – tiesiog, nelaimė po nelaimės. Kelis kartus susiduri su tokiais aiškinimais ir pasidaro aišku, kodėl žmonės taip bijo perverstų kortų, o mes išvis nustojame jas naudoti. Visa laimė, kad yra kitaip ir nuvijus šalin visas baimes, galime aptarti kas visgi slepiasi po apverstų kortų reikšmėmis, o vėliau jau tau spręsti – naudotis tuo ar ne.

Norėdami išvengti nerimo pilno Taro kortų skaitymo, gausaus perverstų kortų negatyvumo ir dramatizmo, yra labai svarbu suvokti, kad apverstas kortas galima skaityti ir interpretuoti skirtingais būdais. Tai suvokę, savo klientams galėsi pateikti daug gilesnius aiškinimus ir įžvalgas, konstruktyvų patarimą ar atsinaujinusią viltį.

Kaip skaityti apverstas Taro kortas

Yra daug skirtingų apverstų Taro kortų interpretavimo būdų – aš pateiksiu keletą iš jų, kurie, mano manymu, yra naudingiausi. Šiuos būdus gali pritaikyti bet kuriai Taro kortai.

 • Tradicinės reikšmės. Kai nusiperki Taro kortų kaladę, dėžutėje dažniausiai būna MBK (Maža Balta Knygelė), kurioje rasi tradicines Taro kortų reikšmes. Jei pasiseks, tai rasi ir tradicines perverstų kortų reikšmes. Tradicinės reikšmės yra pagrįstos XVIII a. Prancūzijoje susiformavusiomis reikšmėmis, kurios vėliau buvo kiek pataisytos įvairių rašytojų, besiremiančių Eteilos ar Marselio stiliaus Taro kortų kaladėmis. Pavyzdžiui, perversta Trijų Lazdų korta – „Slapti motyvai, nepasitikėjimas, išdavystė. Apdovanojimas už sunkų darbą. Greita skausmo ir rūpesčių pabaiga”. Mano patarimas, pradžioje, kai tik pradedi savo karjerą, naudokis tradicinėmis reikšmėmis, tačiau tam, kad savo klientui pateiktum prasmingą įžvalgą, tau, greičiausiai, teks pasinaudoti ir kitais žemiau pateiktais būdais.
 • Tiesios padėties priešingybė. Tai turbūt dažniausiai pasitaikantis (ir paprastas) perverstų Taro kortų interpretavimo būdas, kuriam tiesiog panaudojama priešinga nei tiesioje padėtyje esančios kortos reikšmė. Pavyzdžiui, Dešimt Diskų tiesioje padėtyje nusako finansinį stabilumą, šeimos sukūrimą, sėkmingą karjerą. Perversta būtų – nestabilūs finansai, griūvanti šeima ar darbas, kurio gali netekti dėl etatų mažinimo. Jei naudosi šį būdą, būk atsargus, nes pasitaikys daugiau neigiamų reikšmių ir gali sukelti daugiau baimės ir nepasitikėjimo, nei suteikti vilties ir tikėjimo, kad viskas bus gerai. Pasitelk ir kitas kortas, tokiu būdu savo klientui padėsi rasti kelią iš potencialiai sudėtingos situacijos.
 • Kortos energija padidėja arba sumažėja. Šiuo atveju, apverstos kortos energija arba sustiprėja, arba susilpnėja. Pavyzdžiui, Dešimt Kardų perverstoje padėtyje gali reikšti skausmingą kažko pabaigą, išdavystę ar smūgį iš nugaros. Jei energija susilpnėjusi, tuomet Dešimt Kardų gali reikšti, jog sunkus periodas pasibaigė ir klientas pradeda atsigauti po patirto skausmo. Jei energija sustiprėjusi, klientas kankinasi ir negali išsivaduoti iš sudėtingo periodo, jam ir toliau skauda, jis ir toliau jaučiasi išduotas. Žinojimas ar energija susilpnėjusi, ar sustiprėjusi priklausys nuo aplinkinių kortų, kliento komentarų ir tavo vidinio balso.
 • Grįžimas prie ankstesnės kortos ir pamokos, kurią ji suteikė. Šį būdą pateikė žinomas australų chiromantas, tarologas ir astrologas Paul Fenton-Smith savo knygoje Mastering The Tarot: A Guide to Advanced Tarot Reading And Practice. Ji labai lengvai skaitosi ir joje gausu informacijos kiekvienam, ypač pradedantiesiems, kurie nori susipažinti su apverstų Taro kortų interpretacijos metodais. Pagrindinis šio būdo principas yra tas, kad klientas neįsisavino prieš tai esančios kortos reikšmės ir, jei nori judėti pirmyn, turi suvokti jos teikiamą pamoką. Pavyzdžiui, apversta Dviejų Diskų korta duoda suprasti, kad jei klientas nori efektingai valdyti savo finansinius reikalus, reikia atsižvelgti į Diskų Tūzą ir nustatyti savo finansinius tikslus, susidaryti planą, kaip tuos tikslus pasiekti. Atkreipk dėmesį, kad jei Tūzas pasitaiko apverstas, tuomet reikia žiūrėti į Dešimt, o jei Beprotis apverstas, tuomet pasitelk Pasaulį. Figūrinėse kortose Karalius kreipiasi į Riterį, o Karalienė į Pažą (Valetą), tačiau dažniausiai perverstos figūrinės kortos nurodo negatyvias asmens savybes.
 • Uždaryta energija. Apverstos kortos energija yra uždaryta arba kažkokiu būdu slopinama. Pavyzdžiui, apversta Šešių Lazdų korta gali nurodyti, kad nepasitikėjimas savimi ir savireklamos trūkumas įtakoja tavo gebėjimą būti sėkmingu. O perversta Penkių Taurių korta sufleruoja, kad neleidi sau judėti pirmyn po to, kai teko kažkuo stipriai nusivilti.
 • Vėlavimai. Apverstos kortos gali nurodyti vėlavimus, susijusius su pačios kortos turiniu. Pavyzdžiui, apversta Aštuonių Lazdų korta sako, kad planai, kurie dar visai nesenai buvo puikiai ir greitai vykdomi, dabar sustojo, o tu pradedi jausti nusivylimą. Apversta Likimo Rato korta gali reikšti, kad projektas ar svarbūs pasikeitimai įvyks ir pavyks, bet tau sunku pradėti, žengti tą pirmą svarbų žingsnį.
 • „Ne”. Trumpuose Taip/Ne skaitymuose perversta korta reiškia ne.

apverstos Taro kortos

Dabar, kai prieš akis turi bent kelis būdus kaip skaityti perverstas Taro kortas, turbūt mąstai „Ir iš kur man žinoti kada kokį būdą panaudoti?”. Na, pirmas ir paprastas atsakymas: štai kodėl reikia metų metus studijuoti Taro, jei nori tapti geru tarologu! Viskas remiasi į praktiką ir patirtį. Nepaisant to, pateiksiu keletą užuominų, kurios galbūt padės tau atsirinkti kada ir kokį metodą naudoti…

 • Pasitikėk savo vidiniu balsu ir nuojauta.

Kartais būna, kad tu tiesiog žinai ką viena ar kita korta nori pasakyti. Tavo intuicija gali tave pastūmėti link tam tikro interpretavimo. O kartais galbūt tave patrauks į vieną būrimą sujungti net kelis aukščiau minėtus metodus?..

 • Kreipk dėmesį į kitas kortas.

Savo kortų dėlionėse ieškok bendros temos. Pavyzdžiui, apverstos Keturios Taurės kartu su Atsiskyrėliu tavo klientui siūlo susimąstyti apie tai, kad jis per daug laiko leidžia vienatvėje ir atsiriboja nuo aplinkinio pasaulio. Iš kitos pusės, perverstos Keturios Taurės šalia perverstų Devynių Taurių gali reikšti, kad tavo klientas prarado ryšį su savo vidiniu aš, o išorinės galimybės džiaugsmo nesuteikia.

 • Mintyse pasižadėk naudotis tik vienu metodu. 

Prieš pradėdamas Taro kortų skaitymą, pasakyk Visatai, kokį būdą renkiesi. Pavyzdžiui, „Šiandien visas apverstas kortas interpretuosiu kaip Uždarytą/blokuojamą energiją”. Tokiu būdu, Visata, atsižvelgdama į tavo pasirinktą aiškinimo metodą, savo žinutę pasiųst per labiausiai tam tinkamas kortas.

 • Patirtis. 

Ir visgi, kad ir kaip bežiūrėsi, viskas ateina su patirtimi. Pavyzdžiui, žinau, kad kai naudoju Taro kortų dėliojimo būdą tarpusavio santykiams nusakyti ir pamatau perverstą Trijų Taurių kortą, tai devynis kartus iš dešimties ji rodo, kad šiuose santykiuose yra trečias asmuo ir dažniausiai tas trečias asmuo yra pats klientas ar klientė. Kad įgautum kuo geresnės patirties ir supratimo kaip ir kas veikia, paprašyk, kad tavo klientai komentuotų kaip visgi kortos nusako jų gyvenimą. Ir tegul tai vyksta ne tik būrimo metu ar iškart po jo, bet ir po savaičių ar mėnesių. Geri atsiliepimai ar kritika – visa tai padeda mums tobulėti. Jei tebesimokai ir kitiems Taro kortų nedėlioji ir jų neaiškini, pasinaudok Taro Užrašais, pasižymėk viską, ką savo kailiu pats patyrei skaitydamas apverstas Taro kortas. Vienu ar kitu atveju, po truputį susidėliosi savotiškas istorijas, skirtas kiekvienai apverstai kortai, o tai stipriai pravers ateityje!

Pratimas, kuris padės išmokti apverstas Taro kortas

 • Pirmas žingsnis. Iš Taro kortų kaladės ištrauk atsitiktinę kortą. Pasinaudok visais aukščiau išvardintais metodais ir užsirašyk viską į savo Taro Užrašus. Suformuluok ir užsirašyk viso to glaustą aiškinimą.
 • Antras žingsnis. Ištrauktai kortai pritaikyk tris skirtingus scenarijus. Pavyzdžiui, išsitraukei apverstus Keturis Kardus. Vienas iš scenarijų gali būti: tu daug dirbai ir nusivarei nuo kojų, nedavei sau nei minutės atokvėpio, neturėjai laiko atsipalaiduoti – viso to pasekoje tu susirgai ir negalėjai dirbti visą savaitę. Įtrauk šiuos scenarijus į savo interpretacijas. Viską užsirašyk.
 • Trečias žingsnis. Visą savaitę medituok ties pasirinkta korta, stebėk savo gyvenimą ir į naujus scenarijus įtrauk tai, kas vyksta tau, su tavim ir aplink tave. Nepamiršk visko užsirašyti.

Jei turite patirties ir norite pasidalinti savo mintimis apie tai, kaip skaityti apverstas Taro kortas, būtų džiugu, jei savo mintimis pasidalintumėte komentaruose.

Sėkmės!