Taro kortos giliau: Kvailys

Ką gi, su džiaugsmu noriu pristatyti naują šios svetainės rubriką: Taro kortos giliau. Tai rubrika, savaime aišku, apie Taro kortas, kur pasistengsiu kiek giliau panagrinėti simbolius, kartais spalvas, detales bei parodyti įvairių kaladžių panašumus ir skirtumus, ir t.t. Tikrai nenoriu žadėti jokio grafiko ir net nenoriu žadėti, kad rašysiu apie visas 78 kortas, bet tikrai pasistengsiu supažindinti jus bent jau su Didžiaisiais Arkanais.  Pažiūrėsim kur mus tai nuves :)

Nulis – Viskas arba Nieko

Kvailys – tai kažkiek prieštaringa Taro kaladės figūra. Pavyzdžiui, pažvelkit į RWS kaladės paveiksliuką – Kvailys pažymėtas „0”, tad kyla klausimas, kur gi iš tiesų yra jo vieta tarp kitų Didžiųjų Arkanų kortų, kurios sužymėtos normaliais skaičiais nuo 1 iki 21? Kai kurie tarologai šią kortą deda prieš visas kitas, nes Kvailys – tai grynas potencialas, niekas, Kosminis kiaušinis; kiti, tuo tarpu, deda sekos pabaigoje, kaip užbaigties tašką, po kurio seka atgimimas. Beje, yra ir trečia pusė, kur Kvailį mato kaip nepriklausomą figūrą, kuri šokio žingsniu keliauja per Taro pasaulį, parodo savo asmeninę patirtį ir augimą, kurį patiria tos kelionės metu.

Kvailys – tai ieškotojas, tyrinėtojas (ir kai kuriose sukurtose kaladėse jis būtent taip ir pavadintas), tačiau jis tuo pačiu ir pagrindinis herojus šioje pilnoje nuotykių Taro kelionėje.

Nežinia kodėl, bet dauguma klausiančiųjų, pamatę Kvailio kortą, sunerimsta. Jiems tai būsena, kurios reikėtų vengti, kažkas blogo ir negatyvaus. Tada seka liūdnas juokas ir tyla. Tai toks banalus ir supaprastintas požiūris. Žinoma, daug priklauso nuo to, kurioje Taro dėlionės vietoje tas Kvailys atsiranda ir apie ką apskritai yra kalbama, tačiau dažnai tenka akcentuoti, kad tai nėra neigiama korta, kad tai labiau nuotykių, spontaniškumo, potencialo ir tikėjimo Visatos dėsniais korta.

Pagrindiniai raktažodžiai

Everyday Witch Tarot - Kvailys

Everyday Witch Tarot

Tiesioje pozicijoje: naivumas, optimizmas, nauja pradžia ir perspektyva.

Apverstoje: nerūpestingumas, lengvabūdiškumas, pervargimas, rizika nepamatuota ir be reikalo.

Sparnuota frazė: „Šok aukštyn, o tinklas po tavimi pats atsiras!” (Budistų posakis).

Tradicinė reikšmė

Tu esi naujos gyvenimo kelionės (etapo) pradžioje! Dar tik pradedi, tad prieš darydamas šuolį, pažiūrėk po kojomis, kad neužkliūtum. O tada nuotykiai prasideda…

Mano asmenis požiūris

Ką pagalvoju, kai pamatau Kvailio kortą? Žinoma, labai daug priklauso nuo to, koks pas mane apsilankė (ar parašė) žmogus, kokios bėdos, kokie klausimai jį kankina, galiausiai, kokias kortas matau šalia. Bet, iš esmės, labai dažnai tam žmogui pasiūlau į viską pažvelgti šviežiai, be išankstinio nusistatymo ir su daugiau optimizmo. Dabar gali nutikti bet kas, tačiau nereikėtų dėl to labai pergyventi, nereikia bijoti susitikti su pačiu pasauliu bei jį pažinti, nes tai tikrai daug geriau nei sėdėti ir laukti, kol kažkas TAU nutiks. Į naują kelionę pirmuosius žingsnius ženk drąsiai ir tikėk, kad esi teisingame kelyje.

Robin Wood tarot - Kvailys

Robin Wood Tarot

Kvailys neša žinią. Jis sako, kad turėtume gyventi šia diena ir išnaudoti kiekvieną momentą, kad nereikia nuolat galvoti ką ir kaip daryti, kad mūsų žingsniai gyvenimo kelyje turėtų būti lengvi ir, kad tiesiog tikėtume, jog viskas bus gerai.

Kalbant apie tą pačią RWS kaladę, Kvailys pavaizduotas ant skardžio krašto, o jo veide nei ženklo baimės, nuogąstavimų ar nerimo dėl to, kas gali jo laukti apačioje.

Tad pasikartosiu: drąsiai daryk tą tikėjimo šuolį (ang.k.: leap of faith), gyvenk džiaugsmingai, pamiršk baimes, nieko nesitikėk ir nieko nelauk, tiesiog gyvenk šia diena.

Kadangi dirbu (žinoma, priklauso ir nuo kaladės) ir su apverstomis kortomis, tai jei Kvailys pasirodo apverstoje pozicijoje, patariu klausiančiajam nebūti per daug patikliu saldiems liežuviams. Taip pat reiktų vengti tokio super rožinio ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą, kuris neigia bet kokį tamsos buvimą ir, tiesą pasakius, tikrai jums negelbsti.

Kvailys kaip patarimas

Tiesiai: pasitikėk savimi bei Visata ir drąsiai ženk pirmuosius žingsnius link naujų potyrių ir naujo etapo.

Apversta: žiūrėk, kur eini, nes esi per daug naivus, per daug klausai kitų patarimų vietoje to, kad įsiklausytum į savo, tavimi lengva manipuliuoti, tad gal būtų laikas pradėti mąstyti savo galva ir eiti savo keliu?

Kvailio kelionė

Kaip jau minėjau, Kvailys – tai laisva siela, kuri keliauja Taro keliu, ieško ir įgauna vis daugiau patirties. Jis – tai pagrindinis istorijos veikėjas, o jo kelias – Didieji Arkanai – pilnas gyvenimo paslapčių ir žmogiškų archetipų. Šis kelias yra vadinamas Kvailio kelione.

Kvailys yra kupinas troškimo tyrinėti ir pažinti pasaulį.

Kvailio kortos simboliai

Kvailys

Radiant Rider-Waite Tarot

Čia jų tikrai gausu. Saulė, ryšulėlis, horizontas ir kalnai, šuo, balta rožė rankoje, juoda lazda, balti marškiniai, kūno padėtis, geltoni batai, skardžio kraštas, raudona plunksna…

Šį kartą paminėsiu tik kelis iš jų.
Kūno kalba atvira ir kviečianti. Atrodo, lyg jis yra pasiruošęs žengti tą lemtingą žingsnį į nežinomybę. Jo žvilgsnis nukreiptas į dangų, nes ten gyvena jo svajonės, siekiai ir vaizduotė. Dangus taip pat yra aukščiausia dieviškosios sąmonės sritis, į kurią Kvailys gali kreiptis bet kuriuo metu, kad pasisemtų įkvėpimo ir gautų patarimų. Tačiau jo per aukštai užkeltas smakras gali rodyti ir per didelę aroganciją.

Raudona plunksna simbolizuoja jo gyvybingumą, stiprybę ir neribotą potencialą. Tai gyvenimo liepsna, kuri parodo žmogaus sielos ir širdies gyvumą. Raudoną plunksną galima taip pat sutikti Mirties ir Saulės kortose.

Balta rožė ir jos spalvos grynumas perteikia tyrumą, pusiausvyros dorybę ir nekaltumą. Ji išreiškia pažadą, naują pradžią ir viltį. Šios baltos rožės spygliai rodo, kad gynybai yra pasiruošta, tačiau jėga bus panaudota tik gyvybiškai svarbiu atveju.

Niekieno Kvailys

Mano galva – Kvailys yra teigiama korta, kuri parodo tą palaimos būseną, kurią tikimės pasiekti medituodami, jis atviros širdies, kempinė, indas, pasiruošęs būti užpildytas iki pat viršaus. Jis – tai gryno potencialo būsena, bet tam, kad šį potencialą panaudotume, turime padaryti tą tikėjimo šuolį. Štai kada prasideda visos linksmybės.

Taro kortos giliau: Kvailys

O kokios jūsų mintys apie Kvailį? Ar apkabinate savo vidinį Kvailį? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose ;)