Taro kortos ir sapnų interpretavimas
Vienas mūsų svetainės lankytojas ir skaitytojas užklausė manęs apie Taro kortų dėliojimo būdus, kurie pagelbėtų interpretuoti sapnus. Manau, tai nebloga tema naujam svetainės įrašui. Taigi, šį įrašą aš ir paskyriau sapnams, o tiksliau, kaip palengvinti jų įsisavinimą ir supratimą pasinaudojant Taro kortomis.
Jei į viską žvelgti paprastai, tuomet galima atrasti nemažai panašumų tarp sapnų ir Taro pasaulių – ir vienas, ir kitas pilni simbolių ir paslėptų prasmių; ir vienas, ir kitas turi pilną rinkinį istorijų, kurias nori mums papasakoti… Žinoma, dažniausiai mūsų sapnai, kuriuos prisimename, yra pakankamai kasdieniai ir banalūs, atspindi mūsų dienos nuotaikas ir patirtį, pavyzdžiui, kiek tokių, kur vėluojame į darbą ar ruošiame valgyti, ar apsipirkinėjame mėgstamose parduotuvėse. Tačiau kartais, kaip griaustinis iš giedro dangaus, mus aplanko sapnai, kurie pilni simbolių ir savotiškų emocijų, žmonių, kurie pasako kažką labai svarbaus ir pan. Mes tiesiog intuityviai žinome, kad sapnas turi kažkokią gilesnę, svarbią mintį… Dažnai tokiais sapnais nesidaliname su kitais, nes jaučiame, kad jie labai svarbūs ir skirti tik mums.
Ar tai reiškia, kad naudojant Taro kortas sapnų aiškinimui, jos iš tiesų tiesiog išverčia susapnuotą istoriją į visiems suprantamą kalbą? Ne visai… Reikia suprasti ir tai, kad kiekvienas sapnas gali turėti daug įvairių lygių, iki kurių ne visada pavyks „prisikasti” ir Taro kortų pagalba. Nei sapnai, nei Taro negali suteikti mums tikslios ir specifinės informacijos. Kad ir kokią žinutę mums siunčia ir viena, ir kita, reikia nepamiršti, kad mes patys esame kelias į pažinimą ir suvokimą, turime išmokti mąstyti simboliais. Beje, tokia praktika ne tik lavina mus pačius, bet ir suteikia galimybę į mus supantį pasaulį pažvelgti šviežiai.
Apjungdami sapnus ir Taro, išmokstame geriau pažinti abu pasaulius. Jei manysime, kad Taro panašu į sapnus, tuomet pastebėsime, kad paveiksliukai ant kortų tarytum atgyja, tampa atviresni ir labiau suvokiami. Ir atvirkščiai, jei į sapnus žvelgsime kaip į Taro kortų dėlionę, bus paprasčiau užčiuopti tą žinutę, kurią mums siunčia.
Pradėkime nuo pradžių. Pirminis patarimas būtų užsirašyti sapną kuo greičiau, kol dar atsimename kas ir kaip. Vienas iš būdų, sapną užsirašyti punktais. Pvz, 1 – Einu tamsia gatve. 2 – Kažkas pašaukia mane vardu. 3 – Aš atsisuku ir pamatau kažkieno šešėlį… Tada kiekvienam punktui yra traukiama korta. Šį būdą viena iš pirmųjų aprašė Gail Fairfield savo knygoje Choice Centred Tarot. Tokiu būdu mes lyg ir suteikiame dvigubą simbolį tam, ką matėme, ką prisimename. Kitais žodžiais tariant, atsitiktinai ištrauktą Taro kortą priskiriame kažkuriai sapno daliai ir stebime kaip jie vienas kitą papildo.
Kitas būdas užims daugiau jūsų laiko, bet bus išsamesnis. Užsirašykite sapną taip kaip prisimenate, netaisykite ir nenaudokite pagražinimų, naudokite tuos žodžius, kurie pirmiausiai šauna į galvą. Labai dažnai pirminiai žodžiai gali papasakoti daugiau, nei gerai apgalvoti ir parinkti. Įsivaizduokite sapną, kuriame žengiate į tirštą rūką, bet prieš visiškai į jį panyrant, jus sugriebia kažkieno ranka ir ištraukia lauk. Tai bendrais žodžiais nusakytas sapnas. Bet jį galima aprašyti ir kitais žodžiais: „prieš mane atsiveria laukas, kuriame lėtai kyla tirštas ir glitus rūkas, toks glitus, kad kelia pasišlykštėjimą. Kažkokia nenusakoma jėga mane traukia ir aš žengiu kelis žingsnius, kai staiga draugo ranka mane ištraukia lauk”. Kas mane ištraukia: draugas, priešas ar nepažįstamas žmogus? Rūkas kelia šleikštulį ar nekelia jokių didesnių jausmų? Mūsų parinkti žodžiai ir vartojama kalba yra pirmas indikatorius, parodantis kaip mes jaučiamės, todėl ir yra svarbu užrašyti taip kaip yra, o ne taip kaip norėtumėt, kad būtų.
Nesvarbu kokio ilgio, kokių spalvų ar svarbumo buvo sapnas, po truputį jis nyks iš mūsų atminties. Tas dalis, kurias atsimenat geriausiai, o galbūt jos jums atrodo svarbiausios, užsirašykite kuo smulkiau ir su visom įmanomom detalėm: kokios vyravo spalvos, kokius jausmus ar asociacijas kėlė. Dar vienas pavyzdys: sapnininkai sako, kad sapnuoti gėles reiškia gyvenimo džiaugsmą, tačiau žmogui, kuris sapnuoja, kad padėjo gėlių ant lankomo kapo, reikšmė keičiasi… Bet kuriuo atveju, grįžkime prie to, kad tiek sapnai, tiek Taro su mumis kalbasi slapta, bet žinoma kalba, tereikia patikėti savo vidiniu balsu ir intuicija, nes dažnai kažkur giliai viduje mes žinome ką reiškia vienas ar kitas sapnas.
Kai jau atsirinkote tas sapno dalis, kurios, jūsų manymu, yra svarbiausios, belieka atsirinkti kortas, kurios skirtos toms dalims. Siūlyčiau pasirinkti 3-7 kortas, kurios geriausiai atspindi jūsų jausmus ir sapno nuotaiką, tada iš eilės pasidėkite jas prieš save ir skaitykite lyg tai būtų viena iš Taro kortų dėlionių. Iš vienos pusės, tai kiek atitrauks jus nuo paties sapno, iš kitos pusės, suteiks galimybę į viską pažvelgti kitu kampu. (Taip pat galite pasinaudoti Taro kortų dėliojimo būdu Sapnas.)
Interpretuojant sapnus Taro pagalba dažnai susiduriame su klausimu: „Kiek tame tiesos ir tikslumo?”. Manau, kad tikslingesnis klausimas būtų: „Kaip man tai pagelbės?”. Sapnai gali nurodyti kažkokį konkretų įvykį, bet iš esmės, sapnai yra ne apie įvykius, bet apie prasmę ir esmę. O Taro interpretacija ne pranašauja, o tiesiog suteikia įžvalgos ir išminties.
Palik komentarą