Ar yra skirtumas, kur „žiūri” kortos?

Pradžia>Ar yra skirtumas, kur „žiūri” kortos?
  • Kur žiūri kortos

Skaitytojo klausimas: ar yra skirtumas, į kurią pusę „žiūri” rūmų kortos?

Pašto dėžutėje nuolat pilna įvairių klausimų. Šiandienai parinkau štai tokį klausimą: ar yra skirtumas, į kurią pusę žiūri rūmų kortos?

Daiva iš Kauno klausia: „Ar yra skirtumas, į kurią pusę dėlionėje „žiūri” pažai, riteriai, karalienės ir karaliai? Pavyzdžiui, Rider-Waite kaladėje Taurių Karalienė ir Taurių Karalius yra atsukę vienas kitam nugaras; vienas žiūri į vakarus, o kitas į rytus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie vienas kito visiškai nepalaiko. Taip pat ir kai kurie pažai, riteriai – vieni yra pasisukę į rytus, kiti į vakarus. Ačiū iš anksto už paaiškinimą.”

Mano pamąstymai

Tikrai geras klausimas :) Manau, kad į tokio tipo situacijas galime pažvelgti iš dviejų skirtingų pozicijų. Pirmoji būtų tai, kad galime žvelgti į kortą kaip į atskirą kortą ir interpretuoti pusę, į kurią ta korta žiūri. Antrasis variantas – galime apžvelgti dvi-tris ar daugiau Taro kortų ir bandyti analizuoti jų tarpusavio ryšį bei sąveiką.

Taigi – kur „žiūri” kortos?

Atskiros kortos ir figūros

Dažniausiai pasitaikantis metodas, kai interpretuojame atskiros figūros kryptį, yra kažkas panašaus kaip žvilgsnis į savo praeitį, dabartį ar ateitį.

Pavyzdžiui šiame paveikslėlyje: figūra, žvelgianti į kairę (Kalavijų Riteris) gali stipriai fokusuotis ties savo praeitimi. Figūra, kuri žvelgia tiesiai (Kalavijų Karalius) koncentruojasi ties dabartimi. Na, o figūra žvelgianti dešinėn (Diskų Riteris) – mąsto apie ateitį.

kur žiūri taro kortos

Tačiau, šis metodas bus tinkamas ne visada. Pavyzdžiui, Lazdų Karalius žvelgia į kairę, t.y. į praeitį. Bet šio karaliaus prigimtis – tai stiprus dėmesys ateičiai. Lazdų Karalius dažniausiai yra realus svajotojas ir tvirtai tikslo siekiantis. Priklausomai nuo naudojamos dėlionės ir šalimais eančių kortų, Karaliaus pozicija taip pat gali įtakoti praeities reikšmes.

Tarpusavio ryšys tarp figūrų ir kitų kortų

Va, o čia daug įdomiau :) Manau, galima labai daug ir įdomaus pastebėti, kai dvi ar daugiau kortų gilinasi į tarpusavio ryšius.

kur žiūri taro kortosPavyzdžiui, ar šis Kalavijų Pažas žvelgia į Taurių Karalienę? Žinoma, priklausomai nuo to, kurioje pusėje yra Pažas – jis gali žvelgti į Karalienę, bet ši nuo jo nusisukusi; arba gali būti ir visiškai atvirkščiai: Karalienė jausmingai žvelgia į Pažą, kuriam tai visiškai nerūpi ir jis žvelgia į priešingą pusę (tyrinėja pasaulį).

Kas liečia Trijų kortų dėliones ir skaitymus, pirmiausia siūlyčiau atkreipti dėmesį į vidurinę kortą – kaip ji „susišneka” su kortomis, esančiomis iš šonų?

  • Ar centrinė figūra žvelgia į kažkurią iš šone esančių? Jei taip, tai kam yra skiriamas dėmesys, o kas ignoruojama?
  • Ar centrinė figūra žvelgia tiesiai? Galbūt reikia padaryti sprendimą ir pasirinkti vieną iš dviejų galimų variantų, kuriuos atskleidžia šoninės kortos?
  • Ar šonuose esančios figūros žvelgia į vidurinę? Tai gali būti ženklas, kad vidurinė korta turi atsakymus.

Būtent toks kortų interpretavimas yra labai naudingas santykių klausimuose arba svarbių sprendimų paieškose.

Santykių interpretacijose, kai yra traukiama po atskirą kortą kiekvienai iš pusių, atkreipk dėmesį kaip jos „bendrauja” tarpusavyje, koks tarp jų ryšys. Ar jos žvelgia viena į kitą? O gal nusisukusios? Ar jos rodo (ar atlieka kokį kitą veiksmą) viena į kitą? Kaip jie vienas į kitą reaguoja? Tai dažnai atskleis vyraujančią santykių dinamiką ir nuotaikas.

Pasirinkimų apžvalgose – ar figūra žvelgia į problemą ar nuo jos nusisukusi? Pavyzdžiui, ištrauki Diskų Pažą, kad atvaizduotų tave patį ir Penkis Diskus, kad įvardintų pagrindinę problemą. Jei pažas pasirinktoje dėlionėje atsidūrė į kairę nuo Diskų Penketo, tai matysime, kad jis žvelgia tiesiai į Penkis Diskus, t.y. nebėga nuo finansinių iššūkių ir problemų, o žvelgia joms į akis ir yra pasiruošęs veikti.

Kortų „žvilgsnis” galioja ne tik rūmų kortoms, bet ir kitoms kortoms, kuriose vaizduojami žmonės, ypač jei jos tavo dėlionėje vaizduoja konkretų asmenį.

Galimi nesusipratimai – nepamiršk, kad skirtingose kaladėse ta pati figūra gali žvelgti į kitą pusę.

* * *

Turi savo asmeninių pastebėjimų apie tai, kur „žiūri” kortos ir ką tai gali reikšti? Pasidalink komentaruose ;)

2018-01-15|0 komentarų

Pasidalink su kitais, jei patiko!

Palik komentarą

 

Go to Top