Kas yra geros ir blogos taro kortos?

Jei tik dėlionėje pamatome Dešimt Kalavijų ar Mirties kortas, dažnai mūsų veiduose susidomėjimas ir intriga pavirsta į savotišką šoką ir nerimą. Arba atvirkščiai, jei pamatome Saulę ar Dvi Taures, taip ir laukiame nesulaukiame gerų naujienų.

Taro kortų vaizdiniai yra stiprūs ir dažnai tą jų energiją pajaučiame anksčiau nei suvokiame kas iš tiesų slepiasi vaizdinių užkulisiuose.

Tad, pavyzdžiui, Dešimt Kalavijų, Bokštas, Velnias, Pakabintasis, Mirtis, Trys ar Septyni Kalavijai – šių kortų vaizdiniai iškart verčia mus galvoti, kad šios kortos iš esmės yra blogos ar negatyvios.

Tuo tarpu Saulė, Dvi ar Dešimt Taurių, Dešimt Diskų ar Mylimieji vaizduoja pozityvias scenas, kurios verčia mus į jas žvelgti kaip į geras ir pozityvias taro kortas.

Bet ar tikrai Taro kortos gali būti tik geros arba tik blogos?

Pirmas dalykas, kurį turime pripažinti, tai ne tai kad patys vaizdiniai kortas padaro geromis ar blogomis, o tai kaip tuos vaizdinius suvokiame mes patys. Ir nors pirmas mūsų įspūdis gali būti, jog manome, kad korta yra bloga vien dėl to, ką matome paveikslėlyje, turime pastūmėti save ir perlipti per savo pirmąją reakciją ir panirti giliau, norint išsiaiškinti visas kortos puses.

Dar daugiau, kiekviena Taro korta turi tiek šviesius ir tamsius, teigiamus ir neigiamus aspektus. Pavyzdžiui, paimkime Velnio kortą. Taip, tikra tiesa, kad ši korta paryškina prisirišimo ir įklimpimo į savo ydas problemas, bet taip pat ji rodo ir labai tvirtą ryšį tarp dviejų žmonių ar nepakartojamą ir vežantį seksualinį gyvenimą.

Tai visai kaip mūsų gyvenimas apskritai. Net kai kažkas gero nutinka, atrodo, kad tame yra ir dalis neigiamų aspektų. Pavyzdžiui, man pasiūlo svajonių darbą, bet jis kitame mieste, tad turėsiu palikti savo draugus. Arba kažkas blogo nutiko, bet viskas baigėsi tuo, kad džiaugiamės, jog viskas būtent taip pasisuko.

Kitas būdas į visa tai pažvelgti, tai kaip kortos energija iš tiesų atsispindi ir įtakoja mūsų gyvenimą. Jei vienos ar kitos kortos energijos į savo gyvenimą pernešame per mažai arba per daug, tai ji laisvai iš geros gali pavirsti į blogą. Paimkime Saulę. Tai labai gera korta, bet kas nutiktų, jei  gyvenime yra šios energijos perteklius? Per daug Saulės energijos gali privesti prie egocentriško elgesio ar prie nesveiko optimizmo. Galiausiai, Saulė degina ir degina skaudžiai.

kai blogos kortos pasirodo teigiamose dėlionės pozicijose ir atvirkščiai

Kaip Taro aiškintojus, mus dažnai trikdo kai tariamai bloga korta pasirodo teigiamoje pozicijoje, o gera – neigiamoje.

Keletas įprastų teigiamų ir neigiamų Taro dėlionių pozicijų susideda iš:

  • Stiprybės / Silpnybės
  • Pranašumai / Trūkumai
  • Galimybės / Kliūtys

Pavyzdžiui, Keltų Kryžiuje daugiausiai problemų gali sukelti šios pozicijos: Problema, Patarimas, Viltys ir Baimės bei Rezultatas.

Sakykime, kad ruošiate santykių apžvalgą ir klausiate apie šių santykių stiprybes. Ištraukiate Penkis Kalavijus arba Penkias Taures, ir štai čia sustojate. Kaip tai interpretuoti?

Jei Taro kortas matome tik kaip geras ar blogas, tuomet šios pozicijos nuolat kels sumaištį. Bet juk taip nebūtinai turi būti ;)

4 patarimai harmoningai Taro apžvalgai

Štai keli mano patarimai kaip pateikti subalansuotą Taro apžvalgą, kai tikrai taps daug paprasčiau bet kurią Taro kortą interpretuoti bet kurioje Taro dėlionės pozicijoje, ir visiškai nesvarbu teigiamoje ar ne.

1. Pamirškite tą tokią gerų  ir blogų  kortų idėją iš esmės

Juk tikra tiesa, kad nėra gerų ir blogų kortų Taro pasaulyje. Kaip jau minėjau anksčiau, kiekviena Taro korta turi savo šviesią ir tamsią pusę, teigiamus ir neigiamus aspektus. Kai atsisakote to išankstinio juoda/balta vertinimo, į savo mintis įsileidžiate daugiau galimybių ir leidžiate joms pasireikšti.

Tad pasižadėkite sau: NĖRA gerų ar blogų kortų!

2. Atsisakykite išankstinių nusistatymų

Tai gi, Dvi Taurės atsiduria ties problemos pozicija dėlionėje apie santykius ir pradedi mąstyti kaip nauji santykiai gali būti problema. Bet kas ten žino? Galbūt patys santykiai yra netinkami ar kažkuria prasme nesveiki – galbūt tai romanas, o gal su kolega, o gal su geriausiu draugu…

O, kaip jau ėmėm pavyzdžiu Penkis Kalavijus, tai gali būti ženklas, kad šiuose santykiuose barniai yra sveikas dalykas ir padeda porai geriau suprasti vienam kitą.

Visada galima numanyti, kad kiekviena korta turi tiek teigiamą, tiek neigiamą energiją ir tai atvaizduojama mūsų gyvenime. Velnio korta gali būti visai priimtina kažkam, kas mėgsta būti pririšamas/-a prie lovos ar kitus žaidimus veidmenimis. Arba Žynys gali pavirsti į visišką įsipareigojimų bijantį žmogų.

3. Tyrinėkite kortos Šviesiąsias ir Šešėlines puses

Jei jau išsitraukėte tariamai negatyvią kortą teigiamoje dėlionės pozicijoje, pagalvokite: ką galėčiau padaryti, kad ši korta dirbtų man, o ne prieš mane?

Pavyzdžiui, Septyni Kalavijai dažnai yra siejami su apgavyste, gudrybe ir išdavyste. Manau, visi sutiks, kad korta tikrai neskleidžia kažkokių super teigiamų vibracijų, ar ne? O ką, jei viską apsuksime ir galvosime apie šią kortą labiau kaip apie strategiją, veiksmų sistemą, tuo pačiu, žinoma, nepamirštame, kad nevalia kitiems daryti žalos. Na, štai! Visai kitas reikalas, ar ne?

Tas pats liečia ir teigiamas kortas negatyviose pozicijose. Apmąstykite: jei šios energijos būtų per daug, kaip ir kuo tai pasireikštų? Kokią žalą tai gali padaryti?

4. Pažvelkite į Šviesiąją Gyvenimo Pusę

Sakykime, kad ištraukėte Penkis Diskus kaip galimybę. Kokia pirma reakcija? Kaip vargas gali būti galimybė? Na, vienas iš ryškesnių pavyzdžių Eckhart Tolle (knygų autorius ir dvasinis patarėjas, mokytojas). Keletą metų jis pragyeno žemiau vargo linijos, tačiau būtent tas periodas atvedė jį ten, kur jis yra dabar.

Visada įvertinkite tai, kaip tariamai neigiami dalykai gali būti gerai užsimaskavusi likimo dovana. Ir atvirkščiai, visada įvertinkite ir tai, kad ir bet koks tariamai teigiamas dalykas turi savo trūkumus ir šešėlius. Tai kaip Likimo Ratas, kuris nuolat sukasi – tai gerai, tai blogai, tai balta, tai juoda, tai vėl balta…

Išbandykite tokį pratimą…

Išsirinkite iš kaladės 3-5 kortas, kurios, jūsų manymu, yra pačios blogiausios Taro kaladėje. Įsižiūrėkite, pasinagrinėkite šias kortas ir kiekvienoje iš jų atraskite bent vieną gerą savybę, kuri pajungtų jūsų energijas ir nukreiptų teigiama linkme.

Dabar išsirinkite 3-5 kortas, kurios yra pačios geriausios Taro kaladėje. Dabar atraskite bent vieną interpretaciją, kuri situacijai gali suteikti neigiamą aspektą.

Užsirašyk tai į savo Taro dienorštį, nes, patikėk, tikrai pravers ateityje.

Norite pasidalinti savo pamąstymais?..

Galbūt esate susidūrę su panašiomis situacijomis, kai teko blogį versti gėriu?  Ar atvirkščiai? Pasidalinkite tokiais savo patyrimais komentaruose.